GenelKıbrısManşet

Yeşilırmak: Çevre Koruma Dairesi’nin görevini yapmıyor

Yeni Erenköy Belediye Başkanı Emrah Yeşilırmak bölge sahillerindeki tahribatı durduramadıklarını ve ilgili makamların buna göz göre göre sessiz kaldığını dile getirerek, yetkilileri çok sert bir dille eleştirdi.

Belediye Başkanı Yeşilırmak, dün fotoğraflarıyla bölgedeki çevre katliamını gözler önüne serdi ve açıklama yaptı.

Çevre Koruma Dairesi’nin görevini yapmadığını belirten Yeşilırmak açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Yazıklar olsun!!! Bu fotoğraflara lütfen iyi bakın! Koruma altında olan bir bölgenin nasıl yok edildiğine inanamayacaksınız! Üstelik bu bölge de AKDENİZ FOK BALIĞININ YUVASI mevcut ve Çevre Dairesi tarafından “özel Çevre koruma alani” listesine alındı.

Fotoğraflarda eski harup ambarları ve fok balığının yuvası çok net görünmektedir. Çevre Koruma Dairesinin burası ile ilgili görüşleri de ek’tedir. Gerçekten inanılmaz Çevre koruma Dairesi görevini yapmıyor!!! Çevre örgütleri gazetelerde manşet görevini yapmıyor!! Limanlar Dairesi durdurma yazısı vermesine rağmen çalışmaya devam ediyor! Çevre koruma Dairesi Müdürü ben karışmam diyor.

Eski Eserler gelip tahribatı gördü ama sadece GÖRDÜ. Felaket dedi ama gördü gitti. Yetkimiz olmamasına rağmen mücadele ediyoruz ama sabrımız tükendi bilin istedim. Bu cesarete, bu güce karşı koyamıyorsanız niçin o makamlara oturuyorsunuz??? Eski eseri yıkıp otel yaptığını Kaymakamlık, Eski eserler, devlet emlak malzeme, Çevre dairesi, şehir planlama yerinde tespit ettik. Nasıl olur böyle bir şey. Hukuk devleti değil miyiz biz!!!”

Diğer Haberler