GenelKıbrısManşetSiyaset

Yeşilırmak’tan dayanaksız ve çirkin saldırılar

UBP milletvekili, Meclis’teki komite başkanlığı görevinde alındığı iddialarını yazan basına saldırdı

UBP milletvekili, Meclis’teki komite başkanlığı görevinde alındığı iddialarını yazan basına saldırdı

SAHTE DİPLOMA SKANDALI

Kıbrıs Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversitesi’ndeki “Sahte diploma” skandalında adı geçen ve “çete tarafından tuzağa çekildiğini” söyleyerek, sahte diploma sahibi olduğunu dolaylı yönden de olsa “itiraf eden” Ulusal Birlik Partisi (UBP) İskele Milletvekili Emrah Yeşilırmak, yine gündemde. Tüm iddialara rağmen, “çağrılmasına” rağmen polise ifade vermeye gitmeyen Yeşilırmak, “Meclis’teki komite görevi” konusunda ortaya çıkan bir gelişmede “anlatma yerine saldırı” politikasını tercih etti.

KOMİTEDEKİ GÖREVİNDEN

Kamuoyuna önceki gün ulaşan bir bilgide UBP İskele Milletvekili Emrah Yeşilırmak’ın Cumhuriyet Meclisi İdari, Kamu ve Sağlık İşleri Komitesi Başkanlığı “görevinden alındığı” belirtildi. Ancak, Yeşilırmak’ın “istifa ettiği” yolunda haberler de yayıldı. Emrah Yeşilırmak, görevden alındığını yazan basın kuruluşlarının haberini “tekzip” etmek yerine, bazı sitelerde “istifa ettiği” yolundaki haberlerin çıkış noktası olurken, “görevden alındığını” yazanlara da sosyal medya hesabından “dayanaksız iftiralarla” saldırmayı tercih etti.

ÇİRKİN İDDİALAR

Sosyal medya hesabında yazdığı uzun açıklamasında, Yeşilçam filmlerinde geçen replikleri aratmayacak şekilde, “görevden alınmadım, ben istifa ettim” diyen Emrah Yeşilırmak, “görevden alındığını” yazan medya kuruluşları için kanıtlayamayacağı “çirkin iddialar” ortaya attı. Yeşilırmak, kısa bir süre önce partisi UBP ile hükümet ortağı olan bir parti için ise “tabela partisi” ifadesini kullanacak kadar ileri gitti. Ayrıca, yerel yönetimlerde görev yaparken “ne kadar dürüst” olduğu konusunda kendine de methiyeler düzdü.

“İSTİFA ET ALKIŞLAN”

Milletvekili Emrah Yeşilırmak’ın “uzun uzun ajitasyon çektiğini” savunan bazı vatandaşlar ise “Milletvekilliğinden istifa edip soruşturmanın önünü aç” çağrısında bulundu. Vatandaşlar bu konuda, “Eğer anlattığın kadar dürüst ve duyarlıysan, önce milletvekilliğinden istifa et, en azından dokunulmazlığının kaldırılması için Meclis’e bizzat sen dilekçe ver, insanlar seni alkışlasın. Madem ki suçsuzsun mahkemede suçsuzluğun kanıtlandığında bu halk seni omuzlarında taşısın, sana iftira atanlar da yerin dibine girsin” dediler.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı