GenelKıbrısManşet

Yeşilyurt’ta Zihni Yılmaz’ın ölümü ile sonuçlanan kazada, şoför teminata bağlandı

-Güren Tilki

Yeşilyurt’ta Ecevit Caddesi üzerinde meydana gelen ve 57 yaşındaki motosiklet sürücüsü Zihni Yılmaz’ın ölümü ile sonuçlanan kazada zanlı İrfan Hasret 2 gün tutukluluk ardından yargı huzuruna çıkarıldı ve teminata bağlandı.

Ne olmuştu?

Mahkemede yeminli şahadet veren Güzelyurt Polis Müdürlüğünde Trafik Şubesi’nde görevli Polis Çavuşu Ahmet Yurt, zanlı İrfan Hasret’in yönetimindeki UM946 plakalı araç ile süratli dikkatsiz ve acele ile halka tehlike teşkil edecek şekilde sürdüğünü ve o esnada ayni istikamette doğru seyreden gerisinden gelen ambulans yol vermek için yolun solundan çıkan ve tekrar yola giren gerisini kontrol etmeden dikkatsiz bir şekilde yolun sağına geçen 57 yaşındaki Zihni Yılmaz’ın UE 564 plakalı motosikletinin sağ yan kısmına çarptı. Çarpma sonucunda Zihni Yılmaz’ın olay yerinde hayatını kaybettiğini, Yılmaz’ın ehliyetsiz ve sigortasız olduğunu söyledi ve soruşturma tamamlandığı belirterek uygun bir teminata bağlanması talep edildi.

Teminat şartları

Yargıç ise zanlıya 100 bin TL nakit 3 KKTC vatandaşı kefilin 750’şer bin  TL kefalet imzalamasına, zanlının haftada bir polise ispat-ı vücutta bulunmasına ve kimlik bilgilerine el konulması emir verdi.

Diğer Haberler