KıbrısManşet

Yüreğimizi yakan ‘İsias’ için heyet savcılıkta

Adıyaman’da 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için Başbakan Ünal Üstel beraberindeki üst düzey heyet ile az önce İsias Otel enkaz alanında incelmelerini tamamladı.

DEVRİM DEMİR
Adıyaman’da 6 Şubat tarihinde meydana gelen depremde hayatını kaybeden çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve velilerimiz için Başbakan Ünal Üstel beraberindeki üst düzey heyet ile az önce İsias Otel enkaz alanında incelmelerini tamamladı. Üstel ve beraberindeki heyet ifade vermek üzere Savcılığa gitti. Başbakan Üstel ve beraberindeki heyet Adıyaman’da adli makamlar ile de bir araya gelerek, yürütülen hukuki süreç hakkında bilgi alacak ve temasları sonrası aynı gün yurda dönecek.

Başbakan Üstel başkanlığındaki heyette; Başbakan Yardımcısı, Turizm Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Milli Eğitim ve Kültür Bakanı Nazım Çavuşoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Dursun Oğuz, Ana Muhalefet Cumhuriyetçi Türk Partisi Başkanı Tufan Erhürman, YDP Genel Sekreteri Talip Atalay, Ulusal Birlik Partisi Genel Sekreteri, Cumhuriyet Meclisi Depremle İlgili Hukuki ve Adli Sürecin İzlenmesine İlişkin Oluşturulan Geçici ve Özel Komite Başkanı Oğuzhan Hasipoğlu, UBP milletvekili Hüseyin Çavuş Kelle, Lefkoşa Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Fadıl Aksun, hukukçular ve danışmanlar var.

Diğer Haberler