GenelKıbrısManşet

Yasemin Öztürk’ten Güven Bengihan’a gönderme

UBP Milletvekili Yasemin Öztürk, kendisinin temaslı olduğunu iddia eden ve bugün PCR testi pozitif çıkan KTAMS Başkanı Güven Bengihan'a işaret ederek, "Benim için eylem yaparken kendisinin koronavirüse yakalanması Allah’ın takdiri…” dedi.

Geçtiğimiz günlerde Kıbrıs Türk Amme Memurları Sendikası (KTAMS) Başkanı Güven Bengihan, Ulusal Birlik Partisi (UBP) Milletvekili Yasemin Öztürk’ün ‘temaslı olduğu halde Meclis’e geldiğini’ iddia etmişti. Bengihan’ın koronavirüs testi ise bugün pozitif çıktı.

Konu üzerine sosyal medyadan paylaşım yapan Yasemin Öztürk’te, “Öncelikle büyük geçmiş olsun sağlık her şeyden önce gelir ancak birkaç gün önce benim, elinde hiçbir kanıt olmadan temaslı olduğumu iddia eden bu şahsın benim için eylem yaparken kendisinin koronavirüse yakalanması Allah’ın takdiri… Sağlık ne olursa olsun siyasete alet edilmemeli” mesajı verdi.

“BENİ ELEŞTİRİP, EYLEM YAPARKEN UMARIM ÇOK KİŞİYLE TEMAS ETMEMİŞTİR”

Öztürk, açıklamasının devamında ise “Hepimizin başına gelebilecek bir hastalık için hiçbir dayanağı olmadan beyanat veren ve beni gerekçe göstererek eyleme giden Bengihan’ın tez zamanda sağlığına kavuşmasını dilerim” ifadelerini kullanarak, ” Bu arada eğer ben gerçekten temaslı olsaydım kendimi izole edecek bilinçte olduğumu ifade ederek beni eleştirirken eylem yapan Bengihan’ın çok fazla kişiyle temas etmediğini umuyorum. Sağlıkla kalın ev de kalın güvende kalın.” dedi.

Diğer Haberler