KıbrısManşet

Adayların burçlarına göre karakter analizi

Adayların ve aday olması beklenen isimlerin, vizyonlarını ve seçim vaatlerini bir kenara bırakan GIYNIK Astroloji ekibi, Cumhurbaşkanı adaylarının burçlarını ve burç özelliklerini araştırdı

Cumhurbaşkanlığı seçiminin 26 Nisan 2020’de gerçekleştirileceğinin açıklanmasının ardından Cumhurbaşkanı adayları da netleşmeye başladı. Adayların ve aday olması beklenen isimlerin, vizyonlarını ve seçim vaatlerini bir kenara bırakan GIYNIK Astroloji ekibi, Cumhurbaşkanı adaylarının burçlarını ve burç özelliklerini araştırdı. Adayların burçlarının özelliklerini taşıyıp taşımadıklarının yorumunu siz okurlarımıza bırakırken, astrolojiye ve burçlara inanan kişiler için, burçların kişisel özelliklerin belirlenmesinde büyük önem taşıdığı da bilinen bir gerçek. Cumhurbaşkanı adayları arasında; iki yay burcu, iki başak burcu, bir oğlak burcu, bir akrep burcu ve bir de ikizler burcu olan isim var.

Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, azimli olma özelliğiyle ön plana çıkan oğlak burcu. Yeni ve eski başbakanlar; UBP Genel Başkanı Ersin Tatar ile CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, titizlik özelliği ile ön plana çıkan başak burcu. Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay ile Cumhuriyet Meclisi eski Başkanı Dr. Sibel Siber ise özgürlüğüne düşkünlük özelliğiyle ön plana çıkan yay burcu. YDP Genel Başkanı Erhan Arıklı, güçlü sezgilere sahip olma özelliğiyle ön plana çıkan akrep burcu. Tüm seçimlere katılım rekoru kıran seçimlerin renkli siması Arif Salih Kırdağ ise kararsızlık özelliğiyle ön plana çıkan ikizler burcu.

CUMHURBAŞKANI ADAYLARININ BURÇLARI VE ÖZELLİKLERİ İSE ŞU ŞEKİLDE:

MUSTAFA AKINCI (OĞLAK BURCU):

28 Aralık 1947 Limasol doğumlu olan 72 yaşındaki Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı, oğlak burcu.

Oğlak burcunun olumlu yönleri: Çalışkan. Güvenilir. Kararlı. İstekli. Sabırlı. Azimli. İhtiyatlı. Disiplinli. Plancı. Espri gücü. Düzenli. Sebatkâr. Azla yetinir. Zengin olur. Dayanma gücü yüksek. Sorumlu. İyi eş, iyi anne baba. Mülkiyetçi.

Oğlak burcunun olumsuz yönleri: Eğilmez. Dik başlı. İhtiraslı. Kötümser. Kuşkucu. Kindar. Sert. Karamsar. Yalnızlık meraklısı.

OĞLAK BURCU ERKEĞİ GENEL ÖZELLİKLERİ

Oğlak burcu erkeği çalışkan, azimli, hırslı ve sevecen tavırlarıyla dikkati çeker. Maddiyata düşkündür ve çalışmaktan keyif alır. Para kazanmak konusunda üstüne yoktur. Fırsatları değerlendirmeyi iyi bilir. Tutumludur ve tasarrufu sever.

Oğlak burcu erkeği güvenilir, kuralcı ve disiplinlidir. Sistemli ve düzenli olan şeyleri sever. Genellikle şüpheci bir tavrı vardır. Olayları kendi doğrusuna göre değerlendirir ve yorumlar. Duygularını hemen belli etmez. Soğukkanlı bir görünümü vardır.

Oğlak burcu erkeği dostluğa çok önem verir ve dost edindiği kişileri iyi inceler ve seçer. Katı kuralları vardır ve bu kuralların dışına kolay kolay çıkmak istemez.

ERSİN TATAR (BAŞAK BURCU):

7 Eylül 1960 Lefkoşa doğumlu olan 60 yaşındaki Başbakan ve Ulusal Birlik Partisi Genel Başkanı Ersin Tatar, başak burcu.

TUFAN ERHÜRMAN (BAŞAK BURCU):

11 Eylül 1970 Lefkoşa doğumlu olan 50 yaşındaki Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı Milletvekili Tufan Erhürman, Başak burcu.

Başak burcunun olumlu yönleri: Analizcilik. Dostluk. Dikkat. Ustalık. Cana yakınlık. Temizlik. Titizlik. Alçak gönüllülük. Giyim merakı. Hesap kafası. Esprili konuşma. İyilik isteği.

Başak burcunun olumsuz yönleri: Hastalık hastası. İşgüzar. Aceleci. Aşırı tenkitçi. Aşırı titiz. Kolay beğenmez. Geleneklere sıkı bağlı. Aşırı meraklı.

BAŞAK BURCU ERKEĞİ GENEL ÖZELLİKLERİ

Başak burcu erkeği inatçı, titiz, detaycı ve mantıklı yapısıyla dikkat çeker. Hoş ve sevecen bir mizacı vardır. Daima bakımlı ve hoş görünmeye dikkat eder. Hırslı ve çalışkandır. Para konusunda tutumludur.

Başak burcu erkeği çevresindeki olumsuzlukları sözünü sakınmadan tenkit edebilir. Eleştirmeyi sever. Fazlasıyla açık sözlüdür. Düşünceli olmasına rağmen hoşuna gitmeyen şeyleri direkt ve net olarak söyler ve kırıcı olabilir. Temizlik onun için çok önemlidir. Bazen aşırıya kaçacak derecede titiz olabilir.

Neşeli ve canlı bir karakter sergiler. Sorunlarla kolaylıkla baş edebilir. Başarı onun için olmazsa olmazlardandır. Düzensizlik ve disiplinsizlikten hoşlanmaz. Her şeyin yerli yerinde olmasından haz duyar.

KUDRET ÖZERSAY (YAY BURCU):

16 Aralık 1973 Larnaka doğumlu olan 46 yaşındaki Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, yay burcu.

SİBEL SİBER (YAY BURCU):

13 Aralık 1960 Lefkoşa doğumlu olan 60 yaşındaki Cumhuriyet Meclisi eski Başkanı Sibel Siber, yay burcu.

Yay burcunun olumlu yönleri: Keyifli, Neşeli. İş bilir. Açık zihinli. Adapte olur. İyi yargılar. Felsefik. Özgürlüğüne düşkün. Dışa dönük. Dindar. Eğitimli. Olgun. İyi niyetli. Sportmen. Yüksek hayal gücü. Şanslı. Neşeli.

Yay burcunun olumsuz yönleri: Aşırı iyimser. Gürültücü. Sorumsuz. Kaprisli. Ani ilgi. Çabuk bıkmak. Sabırsızlık.

YAY BURCU ERKEĞİ GENEL ÖZELLİKLERİ

Yay burcu erkeği entelektüel, duyarlı, meraklı, neşeli ve cana yakın yapısıyla dikkat çeker. İyi niyetli ve konuşkandır. Dostlarına düşkündür ve arkadaş canlısıdır.

Hareketsizlik yay burcu erkeğini sıkar. O hep hareketli olmalı ve açık havada bulunmalıdır. Kapalı ortamlarda çok uzun süre kalmaktan hoşlanmaz.

Yay burcu erkeği birçok konuda bilgili. Bu da onun meraklı bir yapısı olmasından kaynaklanır. Eleştirmeyi sever ve açık sözlüdür. Bazen bu açık sözlülük pot kırma sınırını da aşabilmektedir. Cömertliğiyle tanınan yay burcu erkeği harcamalarında savurganlık sınırını fazlasıyla aşabilir.

YAY BURCU KADINI GENEL ÖZELLİKLERİ

Yay burcu kadını kültürlü, alımlı, espritüel, duyarlı ve akıllı yönleriyle dikkat çeker. Hassas ve kırılgan bir yapısı vardır. Affedicidir. Zekidir ve kavrama yeteneği kuvvetlidir. Birden fazla konuya ilgi duyabilir ve hepsiyle ilgili bilgi sahibi olabilir.

Yay burcu kadınının sıkılgan ve çabuk bıkan bir yapısı vardır. Huzursuzluktan hoşlanmaz ve huzursuzluk olan ortamlarda fazla bulunmaz. Çevresinde enerjik ve neşeli yapısıyla aranan bir dosttur. Dostlarına çok önem verir ve fedakârdır.

Yay burcu kadını eğlenceye ve gezmeye meraklıdır. Seyahat etmeyi, yeni yerler görmeyi ve yeni insanlarla tanışmayı sever. Maddi anlamda güçlü olmak ister. Para onun için araçtır. Cömert hatta biraz savurgandır.

ERHAN ARIKLI (AKREP BURCU):

10 Kasım 1962 Ardahan doğumlu olan 58 yaşındaki Yeniden Doğuş Partisi Genel Başkanı ve Milletvekili Erhan Arıklı, akrep burcu.

Akrep burcunun olumlu yönleri: Sırdaş. Duygularım belli etmez. Gerçek dost. Cazibeli. Güçlü. Çalışkan. Kararlı. Unutmaz. Güçlü sezgiler. Güçlü duygular. Yüksek imajinasyon. Anlayışlı. Dikkatli. Yüksek analiz gücüne sahip. Sevgi. Pişmanlık.

Akrep burcunun olumsuz yönleri: Kindar. Kuşkucu. Kıskanç. Alıngan. Dik kafalı. Suskun. Akrep gibi zehirleyici. Alaycı. Benmerkezci. İhtiraslı

AKREP BURCU ERKEĞİ GENEL ÖZELLİKLERİ

Akrep burcu erkeği arzulu, kararlı, duygusal ve duyarlı yapısıyla dikkat çeker. Neşeli ve hareketli gibi görünse de karamsar bir hali vardır. Hayatın zevklerine aşırı düşkündür. Özellikle yemeğe ve alkollü içeceklere karşı zaafı vardır.

Akrep burcu erkeği herkese ve her şeye karşı şüpheci tavırlar içindedir. Kimseye kolay kolay güvenmez. Maddiyata çok fazla önem verir. Çünkü maddi anlamda edinilen gücün güven verdiğini düşünür.

Eleştirmeyi seven akrep burcu erkeği tenkit edilmekten hoşlanmaz. Açık sözlü ve güvenilirdir. Dostlarına çok önem verir. Fedakârdır.

Akrep burcu erkeğinin bakışları çok etkilidir. Bakışlarıyla karşı tarafa duygu ve düşüncelerini kolaylıkla ifade edebilir. Çevresindeki insanların kişiliklerine dair tüm detayları anlayabilir ve yorumlayabilir. Analiz yeteneği gelişmiştir.

ARİF SALİH KIRDAĞ (İKİZLER BURCU):

13 Haziran 1950 Minareliköy doğumlu olan 70 yaşındaki Bağımsız Cumhurbaşkanı adayı Arif Salih Kırdağ, ikizler burcu.

İkizler burcunun olumlu yönleri: Uyumlu, entelektüel, çabuk kavrayan, mantıklı, konuşkan, canlı, sempatik, yeniliklere açık. Aynı anda bir kaç işi birden yapabilen.

İkizler burcunun olumsuz yönleri: Değişken, güvenilmez, ikiyüzlü, kararsız, yüzeysel, dedikoducu, huzursuz, havai.

İKİZLER BURCU ERKEĞİ GENEL ÖZELLİKLERİ

İkizler burcu erkeği zeki, nazik, güzel ve etkili konuşan ve cazibeli yapısıyla dikkat çeker. Pratiktir ve sorunlar karşısında kolayca çözüm üretebilen bir yapısı vardır.

İkizler burcu erkeği değişkendir ve bazen onu anlamak zor olabilir. Çocuksu tavırlarıyla sürekli ilgi bekleyen bir yapısı vardır. Aklına koyduğunu mutlaka yapmak ister. Diğer taraftan özgürlüğüne düşkün olan ikizler erkeği kısıtlanmaktan ve emir almaktan hoşlanmaz. Kendi işini yapmaktan daima keyif alır.

İkizler erkeği çift kısmetlidir. İnsanlarla kolay diyalog kurabilen ve sözünü dinleten bir yapısı vardır. Karşı cins tarafından hemen fark edilir. İşle ilgili konularda yeni fikirler ve yeni projeler üretmekten çok keyif alır. Maddi konularda da değişkendir. Bazen çok bonkör, bazen de çok cimri olabilir. Fakat idare konusunda oldukça zayıftır. Bir konuda derinleşememek gibi bir problemleri vardır.

İkizler erkeği savurganlığı sever ve para konularında fazla başarılı değildir. Duygusal anlamda fazla hassas değildir ve olabildiğince işin mantıklı tarafından bakmayı sever.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu