GenelKıbrısManşet

Akargöl ve Arslan sır oldu

Kumyalı Balıkçı Barınağı’ndan, tekne ile denize açılıp geri dönmeyen gençleri arama çalışmaları sürüyor

Kumyalı Balıkçı Barınağı’ndan, tekne ile denize açılıp geri dönmeyen gençleri arama çalışmaları sürüyor

Balıkçı barınağındaki güvenlik kamerasının 5 Mayıs’tan itibaren çalışmadığı tespit edildi

6 GÜNDÜR KAYIP

“Balık avlamak” için denize açılan iki gençten 6 gündür haber alınamıyor. 10 Mayıs Cuma günü öğleden sonra Kumyalı Balıkçı Barınağı’ndan tekneyle ayrılan 25 yaşındaki Sıtkı Akargöl ile 35 yaşındaki Emre Arslan’ı arama çalışmaları sürüyor.

DENİZDE ARAMA, KARADA İNCELEME

Yeşilyurt’ta sakin Akargöl ve olaydan kısa süre önce Türkiye’den gelen Arslan, 10 Mayıs cuma günü saat 15.00 sıralarında, Kumyalı Balıkçı Barınağı’ndan, “Yeşilim” isimli sürat teknesiyle “balık tutmak” gerekçesiyle denize açılmış ve dönmemişti. Kayıp ilanı veriilmesinin ardından Sahil Güvenlik denizde, polis de karada araştırma yapıyor. Ancak, bu çalışmalardan henüz bir sonuç alınamadı.

ARAZİ TİPİ ARAÇLA

Balıklı barınağındaki görgü tanıklarının basına verdiği bilgiye göre, Akargöl ve Arslan’ın denize açıldığı gün bir arazi aracıyla balıkçı barınağına 4 kişi geldi  ve sürat teknesini denize indirdi. İddialara göre, sürat teknesine önce araçla gelen 4 kişi bindi. Daha sonra 2 kişi tekneden indi. Sürat teknesinde kalan Akargöl ve Arslan balıkçı barınağı etrafında bir tur attı, ardından denize açıldı ve bir daha kendilerinden haber alınamadı.

KAMERA GÖRÜNTÜSÜ YOK

Polisin, balıkçı barınağı kamerasını inceleme altına aldığı ve kameranın 5 Mayıs 2024 tarihinden itibaren çalışmadığı belirlendi. Polisin çok yönlü soruşturması sürüyor. Konuyla ilgili, Türkiye Emniyeti’ne de bilgi geçildiği haber verildi.

“ÇALIŞMALAR HIZLANSIN”

Tedirgin bekleyişlerini sürdüren kayıp şahısların aileleri de basına yaptığı açıklamalarda, yetkililerden arama çalışmalarının hızlandırılmasını talep etti. Aileler, denizdeki arama çalışmalarının helikopter destekli sürdürülmesini istedi.

Diğer Haberler