DünyaEkonomiGenelManşet

Almanya’dan yaz tatilleri için umutlandıran açıklamalar

Almanya'da federal politikacıların yaptığı açıklamalar, Alman halkının yaz tatiline çıkabilmesi konusundaki iyimserliği artırdı.
Açıklamalarda tatillerin Almanya veya AB içinde geçirilmesi tavsiye edildi

Başbakan Angela Merkel dahil, Alman politikacıların yaptığı son açıklamalar, Almanların yaz tatiline çıkabilmeleri konusundaki iyimserliği artırdı.

Angela Merkel ve Sağlık Bakanı Jens Spahn, yaz tatilleri konusunda iyimser olduklarını açıkladılar.

”ALMANYA VEYA AB İÇİNDE TATİL YAPIN”

Alman politikacılar yaz tatilleri için iyimser konuşsa da, seyahatlerin Almanya veya AB içinde yapılmasını tavsiye etti. Korona testi olmayanlar da tatile gidebilecek ancak uzak mesafe tatile gitmeyi düşünenler biraz daha beklemek zorunda.

Porto’da düzenlenen AB zirvesi sonrası açıklama yapan Angela Merkel, Portekiz ve diğer bazı AB ülkelerindeki düşlük vaka sayılarının, genel olarak yapılabilecekler konusunda umut verdiğini söyledi.

”GÜNEY DENİZİ DEĞİL, KUZEY DENİZİ”

Sağlık Bakanı Jens Spahn ise, AB içinde seyahatlerin büyük ihtimalle aşıya bağlı olmayacağını söyledi. AB içi seyahatlerde testler yeterli olabilir. Uzak mesafe destinasyonlara gidilmemesi tavsiyesinde bulunan Spahn, bu yıl mottosunun ”Güney denizi yerine Kuzey denizi” olduğunu açıkladı.

Federal Hükümetin Turizm Komiseri Thomas Bareiss ise, ”Haziran ayından itibaren bizde (Almanya’da) ve daha fazla bölgede tatillerin mümkün olacağı konusunda son derece eminim.” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı