KıbrısManşetSiyasetTürkiye

Berova: “Erdoğan’ın 15 Kasım ziyareti dünyaya mesaj olacak”

UBP’li Berova, TC Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 15 Kasım’da KKTC’ye ziyaret gerçekleştirecek olması ve Maraş’ta piknik yapma çağrısının aslında dünyaya bir mesaj niteliğinde olduğunu aktardı

UBP Milletvekili Özdemir Berova, katıldığı bir TV programında, mecliste konuşan TDP Milletvekili Cemal Özyiğit’in “Cumhurbaşkanlığı seçiminin araştırılması için Meclise önerge vereceğiz” açıklamalarına yönelik değerlendirme yaparak, Ersin Tatar’ın halkın iradesi ve oyları ile cumhurbaşkanı seçildiğini, kutuplaşmanın bir önce son bulması gerektiğini söyledi.

“MAĞLUBİYET DUYGUSALLIĞIYLA YAPILMIŞ BİR AÇIKLAMA”

Cumhurbaşkanlığı seçimiyle ilgili konuşan Özyiğit’in, “Gönül arzu ederdi ki şaibesiz, halkın iradesinin gerçek anlamada sandığa yansıması ile seçilsin, dayatmalarla, her türlü müdahaleyle, bir yerde atamayla seçilmesin” ifadeleriyle ilgili Berova, “Seçimlerde alınan mağlubiyet ve duygusallıkla yapılan açıklamalar olarak değerlendiriyorum” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Ersin Tatar ve Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkan Recep Tayyip Erdoğan’ın görüşmesi sonrası yapılan ortak basın toplantısı hakkında konuşan Berova, Erdoğan’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin 36. kuruluş yıl dönümü olan 15 Kasım’da ülkeye gelmek istemesi ve Maraş’ta piknik yapma çağrısının esasen dünyaya verilen bir mesaj olduğunu aktardı.

“HAYALET ŞEHİR HAYALLERİ SÜSLEYEN ŞEHİR HALİNE GELECEK”

Maraş açılımı ile hayalet şehrin hayalleri süsleyen şehir haline gelmesi için bir adım olduğunu dile getiren Berova, Maraş’ın ülkeye ekonomik anlamda büyük bir katkı sağlayabileceğini ifade etti.

Berova, “Daha güzel günler Kıbrıs Türk halkını bekliyor” dedi.

Kaynak: Kıbrıs Postası

Diğer Haberler