GenelKıbrısManşet

Bet ofisleri çarşıdan taşınıyor

Girne Belediyesi Meclis’i dün akşam belediye idaresinin önerisini oy birliğiyle onayladı

Girne Belediyesi Meclis’i dün akşam belediye idaresinin önerisini oy birliğiyle onayladı

YENİ KARARLAR ALINDI

Girne Belediyesi Başkanı Murat Şenkul, Girne Belediye Meclisi’nin gerçekleştirdiği toplantıda aldığı kararların, kent için yeni bir dönemin başlangıcının işaretini verdiğini belirtti. Başkan Şenkul, bu kararların planlama açısından önemli bir adım olduğunu vurguladı. Alınan kararlar doğrultusunda açıklamada bulunan Şenkul, Canbulat Caddesi, Ziya Rızkı Caddesi ve Atatürk Caddesinde bulunan işletmelerin artık üst limit belirlenerek işletme izni alınacağını dile getirirken, aynı zamanda Girne Çarşıda bulunan 2 bet ofisinin 1 yıl içerisinde çarşıdan taşınacağını da söyledi.

İŞLETME İZİNLERİNE ÜST LİMİT BELİRLENECEK

Son gerçekleştirilen Girne Belediyesi Meclis toplantısında alınan kararların birçoğunu açıklayan Girne Belediye Başkanı Murat Şenkul, Canbulat Caddesi, Ziya Rızkı Caddesi ve Atatürk Caddesinde verilecek olan iş yeri izinleri hakkında şu şekilde konuştu:

OFF-LICENCE İZİNLERİ ALINAMAYACAK

“Girne Çarşısında Ziya Rızkı ve Atatürk Caddelerinde, mevcut off-licence’ların haricinde bu alanda yeni işletme izinleri verilmeyecektir.(üst limit sayısı belirlenecek, sadece üst limitin altına düşüldüğünde yeni izin verilecektir.) Girne Çarşısında Canbulat Caddesinde mevcut cep telefonu ve aksesuar mağazaları haricinde bu alanda yeni işletme izinleri verilmeyecektir. (Üst limit sayısı belirlenecek, sadece üst limitin altına düşüldüğünde yeni izin verilecektir.)”

YENİ BET İZNİ VERİLMEYECEK

Yapılan toplantıda alınan önemli kararlardan bir diğeri olan ve Girne Çarşısında bulunan bet ofislerinin bir yıl içerisinde bölgeden kaldırılacağını açıklayan Murat Şenkul, “Girne Çarşısında yeni bet ofis izni verilmeyeceği gibi mevcut 2 bet ofis en geç 9 Temmuz 2025’e kadar belediyemizden işletme izni alabilecektir, diğer bir değişle çarşıda 1 yıl sonra bet ofis olmayacaktır. (Yeni adrese taşınıldığı zaman işletme izninin yeni adreste devamına izin verilerek işletmeye destek olunacaktır.)” şeklinde konuştu.

Diğer Haberler