GenelManşet

Büyükler 22. Süper Kupa Şampiyonları yarın belli olacak

Voleybol büyük bayanlar ve erkeklerde, bayanlar finalinde DAÜ-GMBÇS, erkekler finalinde de DAÜ-GMBÇS yarın akşam karşı karşıya gelecek.

Büyükler kategorisinde 22. Süper Kupa Finalleri 2 Nisan Salı akşamı oynanacak olan karşılaşmalar ile sahiplerini bulacak. Erkeklerde Lig Şampiyonu DAÜ ile 12. Rauf Denktaş Kupası Şampiyonu GMBÇS karşı karşıya gelecek. Bayanlarda Lig Şampiyonu ve 12. Rauf Denktaş Kupası Şampiyonu DAÜ, Lig ikincisi GMBÇS ile sezonun son kupası için mücadele edecek.
KKTC Voleybol Federasyonu sayfasından yapılan açıklamada, erkeklerde bu kupayı en fazla 11 kez kazanan takım DAÜ oldu . Vakıflar 6 kez ile DAÜ’nün en yakın takipçisi oldu. GMBÇS ise 3 kez kupayı müzesine götürürken YDÜ 1 kez kupayı kazanma başarısı gösterdi.
Bayanlarda YDÜ bu kupayı 8 kez müzesine götürerek rekoru elinde bulunduruyor. DAÜ ve LAÜ 3 şampiyonlukla YDÜ’yü takip ediyor. GMBÇS , A Takımı ve Dumlupınar TSK Süper Kupayı 2’şer kez müzesine götürdü. 2021 yılında Bayanlar Süper Kupası Covid Pandemisi nedeni ile oynanamadığı belirtildi.
22. Süper Kupa Finalleri Programı
2 Nisan 2024 Salı
Bayanlar Finali Saat 18.30 DAÜ-GMBÇS Atatürk Spor Salonu
Erkekler Finali Saat 20.00 DAÜ-GMBÇS Atatürk Spor Salonu

Diğer Haberler