KıbrısManşet

“CTP erken seçim için hazır”

"UBP-HP hükümetinin toplumun ihtiyaçlarına cevap veren bir performansı yok”

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Lefkoşa Milletvekili Sıla Usar İncirli, erken seçim söylentilerine ilişkin konuşarak, CTP’nin olası bir erken genel seçim için hazır olduğunun altını çizdi. Erken seçim olması durumunda CTP’nin herhangi bir sorunu olmayacağını belirten İncirli, UBP-HP hükümetinin toplumun ihtiyaçlarına cevap veremeyen bir performansı olduğunu savundu.

Genç TV’de yayınlanan Bugüne Dair programına konuk olan ve CTP’nin her Cumhurbaşkanlığı seçiminde aday çıkardığını, bir tek istisna olduğunu, geçmişte bir kez ortak aday çıkardığını anımsatan CTP Milletvekili İncirli, CTP’nin Kıbrıs sorunu ile ilgili görüşlerini daima ortaya koyduğundan bahsetti.

“FEDERASYON ZEMİNİNİN KAYMAMASI İÇİN CTP BÜYÜK ÇABA ORTAYA KOYDU”

Federasyon zeminini kaybetmemek için CTP’nin emek ortaya koyduğunu ve büyük bir tecrübe edindiğini işaret eden Sıla Usar İncirli, “Federasyon zemininin kaymaması için CTP çok büyük bir çaba ortaya koydu” ifadelerini kullandı.

“KIBRIS SORUNU PROAKTİF OLMALI, ULUSLARARASI DİPLOMASİ İLE ÇÖZÜLMELİ”

Kıbrıs sorununun çözülmesi ile birlikte hidrokarbon kaynaklarının daha avantajlı bir şekilde kullanılabileceğini kaydeden İncirli, “Kıbrıs sorunu mutlaka proaktif olmalı, uluslararası diplomasi ile çözülmeli” değerlendirmesini yaptı.

“AB ÇATISI ALTINDA İKİ DEVLET HUKUKEN MÜMKÜN DEĞİL”

Mevcut sürmez durumdan herkes şikayetçi olduğunu, bu durumdan Kıbrıs sorununu çözerek çıkabileceğimizi vurgulayan Sıla Usar İncirli, “Şu anda masada olan federasyondur, zaten şu anda görüşebileceğimiz başka yöntem söz konusu değil. AB çatısı altında iki devlet şu anda mümkün değil. AB ülkelerini ikna etmek, şu anda hukuken mümkün değil” dedi.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu