Spor

Diagne’de işler karıştı

Galatasaray'da kriz yaklaşıyor!

Galatasaray’ın bonuslar hariç 10 milyon avro ödeyerek Kasımpaşa’dan alıp Brugge’a kiraladığı Diagne’de işler karıştı.

Senegalli yıldız Belçika ekibine 3 milyon 350 bin avroya kiralanmış, sözleşmesine de 13 milyon avro satın alma opsiyonu konmuştu. Brugge’un disiplinsiz tavırları yüzünden kadro dışı bıraktığı yıldız oyuncu giderek değer kaybı yaşıyor. Çünkü 28 yaşındaki oyuncu takımın tesislerinde idmana bile çıkamıyor. Mecburi izin verilen Diagne ise çalışmalarına bireysel olarak ülkesi Senegal’de devam ediyor. Sarı-kırmızılılar Belçika ekibine “3 milyon 350 bin avroyu ödeyin, sözleşmesini feshedelim, oyuncuyu geri alalım” teklifinde bulunmuş ancak bu talep Brugge tarafından kabul edilmemişti.

ALTI AYDA ÜÇ MİLYON ERİDİ

Bunun üzerine Galatasaray Başkan’ı Mustafa Cengiz, Belçikalılarla bir görüşme daha yaparak Diagne’nin çalışmalarına İstanbul’da devam etmesini istediklerini iletti. Ancak bu teklif de kabul görmedi. Piyasa değeri sadece birkaç ay içinde 9 milyon avrodan 6 milyon avroya kadar düşen Diagne için sarı-kırmızılılar son çare olarak FIFA’ya başvurmaya hazırlanıyor.

Galatasaray yönetimi Diagne’nin tesislerde çalışmasına bile izin verilmediğini belirtip, oyuncunun yaşadığı değer kaybından dolayı kulübün zarara uğradığını vurgulayacak.

Galatasaray, bu problemin çözülmesi adına oyuncunun Brugge’a kiralanırken sözleşmede belirtilen 13 milyon avroluk satın alma opsiyonunun kullanılmasını talep edecek.

Diğer Haberler

Başa dön tuşu