KıbrısManşetSiyaset

DP milletvekili adayı Serhan Aktunç resmi adaylık başvurusunu yaptı

Demokrat Parti (DP) Milletvekili adayı Serhan Aktunç, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, parti yetkilileri, partililer ve coşkulu bir kalabalık eşliğinde, 25 Haziran’da yapılacak ara seçimler için Yüksek Seçim Kurulu’na adaylık başvurusunu yaptı.

Demokrat Parti (DP) Milletvekili adayı Serhan Aktunç, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, parti yetkilileri, partililer ve coşkulu bir kalabalık eşliğinde, 25 Haziran’da yapılacak ara seçimler için Yüksek Seçim Kurulu’na adaylık başvurusunu yaptı.

KURUCU CUMHURBAŞKANI DENKTAŞ VE ATATÜRK UNUTULMADI
25 Haziran ara seçimlerde Demokrat Parti (DP) milletvekili adayı Serhan Aktunç, DP Genel Başkanı Fikri Ataoğlu, Parti yetkilileri ve sevenleri eşliğinde, adaylık müracaatı öncesinde, KKTC Kurucu Cumhurbaşkanı Rauf Raif Denktaş’ın anıt mezarı ile Atatürk anıtına çelenk koyarak saygı duruşunda bulunuldu.

Atatürk Anıtı’ndaki törenin ardından Aktunç, DP Genel Başkanı Ataoğlu ve parti yetkilileri ve sevenleri ile birlikte, Sarayönü’ne yürüyerek, coşkulu kalabalıkla birlikte YSK’ya resmi başvurusunu yaptı.

AKTUNÇ: MECLİS’TE EN İYİ ŞEKİLDE TEMSİL EDECEĞİM
Serhan Aktunç başvurusu sırasında yaptığı açıklamada, “Demokrat Parti ailesi en büyük destekçim olacaktır. Bütün toplumu kapsayan, bütün halkımızı kucaklayarak kalıcı çözümler üreterek, halkımızı Meclis’te en iyi şekilde temsil edeceğim. Halkımızla el ele daha güzel günlere ulaşacağız” dedi.

Aktunç, “Halkımız kendilerini en iyi şekilde temsil edeceğine inandıkları bir kişiyi meclise götürecektir. Bende en iyi şekilde onları temsil edeceğime inanıyorum” ifadelerini kullandı.

Aktunç, parti olarak ülke ekonomik şartları da göz önünde bulundurarak, mümkün olduğunca dar bir bütçe ile seçimlere hazırlanacaklarının altını çizdi.

AKTUNÇ: “DEMOKRATİK TEAMÜLLERE UYGUN BİR SEÇİM OLSUN”
Aktunç, 25 Haziran ara seçimlerinin, demokratik teamüller çerçevesinde, her adayın hedeflerini ve yapacaklarını anlatacakları, güzel bir seçim olmasını temenni ettiklerini belirterek, ülke demokrasisi adına her bir adaya başarılar diledi.

ATAOĞLU: HALKIMIZI AKTUNÇ’U DESTEKLEMEYE ÇAĞIRIYORUZ
DP Genel Başkanı, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu da yaptığı konuşmasında, 25 Haziran’da gerçekleştirilecek olan ara seçimlerin, anayasa gereği yapılması gereken ve tek vekil için gerçekleştirilecek bir seçim olduğunu belirterek, “İçinde bulunduğumuz ekonomik koşulları dikkate alarak, geçtiğimiz seçim kampanyalarından farklı bir seçim süreci yürütme kararı almış bulunmaktayız. Parti kararı gereği, daha dar bütçeli bir seçim kampanyası yürütme kararlılığındayız” dedi.

“Bakanlıktaki görevi süresince birçok projelere imza atan, çalışkan, dürüst ve en önemlisi adil bir karaktere sahip olan kardeşimiz Serhan Aktunç, bu yapısı ile Meclisimizin ihtiyaç duyduğu bir vekil profili çizmektedir” diyen Ataoğlu, “bu yapısıyla Aktunç sadece partimiz DP’nin değil, tüm halkın adayıdır.

Ataoğlu, “Bir milletvekili ile bir şey değişmez diyenler var. Ancak bir milletvekilinin neler değiştirebileceğini şu an görüyoruz. Halkımızı Aktunç’u desteklemeye çağırıyoruz. Yaptıklarımız yapacaklarımızın garantisidir” ifadelerini kullandı.

Diğer Haberler