KıbrısManşet

Dr. Derlen Özgeç Ruso: Vaka sayısı artıyor, artmaya da devam edecek!

Dr. Derlen Özgeç Ruso, "Ailenizden, canınızdan birilerini kaybetmeden durumun ciddiyetini anlamalısınız" diyerek, "Başkalarının sizi korumasını beklemeden harekete geçip kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun" çağrısında bulundu

GIYNIK SOSYAL MEDYA

Corona virüsü (Covid-19) ile mücadele eden ekipte görev yapan Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Derlen Özgeç Ruso, ülkede ciddi endişeye neden olan covid-19 vakaları ve yerel bulaş konusunda sosyal medyada tepkisini dile getirdi. Vatandaşların ve siyasilerin sadece eleştirmekle yetindiğini fakat ülkede salgın hastalık riski yokmuşçasına yaşamını normal şekilde sürdürmeye ve sosyalleşmeye devam ettiğini belirten Dr. Ruso, “Ailenizden, canınızdan birilerini kaybetmeden durumun ciddiyetini anlamalısınız” diyerek, “Başkalarının sizi korumasını beklemeden harekete geçip kendinizi ve sevdiklerinizi koruyun” çağrısında bulundu.

Göğüs Hastalıkları Uzmanı Dr. Derlen Özgeç Ruso’nun açıklaması şu şekilde: 

“Şimdi ne mi olacak ???? Çok konuşacağız eleştireceğiz ..Halk arasında gezineceğiz, oy kaygısıyla halk ile temas edeceğiz .. eğlence mekanlarında , toplu ve kapalı alanlarda temasa devam edeceğiz.. Gerçekten bu şekilde davranmaya devam edecek miyiz?

Pozitif vaka sayısı artıyor artmaya da devam edecek.. Birçok kez konuştuk; sosyal mesafe, kişisel hijyen.. Ailemizden, canımızdan ,kanımızdan kişileri kaybettiğimizde mi anlayacağız durumun ciddiyetini? Canımız yanmadan bu süreci atlatabilecek miyiz bilemiyorum .. Mevcut duruma bakılırsa birilerinin bizi korumasını bekleyemiyoruz artık.. harekete geçip kendinizi ve sevdiklerinizi , yaşlılarınızı, hastalarınızı koruyun derim…”

Diğer Haberler