GenelKıbrısManşet

Erhürman: “Tatar, seçimlerde kapı kapı gezip oy istedi”

Cumhuriyetçi Türk Partisi Genel Başkanı, Milletvekili Tufan Erhürman, Meclis Genel Kurulu'nda Cumhurbaşkanlığı bütçesi görüşülürken yaptığı konuşmada, Cumhurbaşkanı Ersin Tatar'a yüklendi.

Tatar’ın yerel seçimlerde sahaya inerek, tarafsız davranmadığını vurgulayan Erhürman, ‘Siz bundan önceki Cumhurbaşkanlarının sahaya inip de kapı kapı gezdiğini, oy istediğini gördünüz mü?’ diye sordu.

“Tatar, ben taraflıyım diye bağırıyor”
Erhürman, konuyla ilgili sözlerine şöyle devam etti:
“Cumhurbaşkanı göreve ilk geldiği günden bugüne zaten ‘taraflıyım’ diye bağırıyor. Bunu açık söylüyor. Biz böyle davranan makam üzerinden bütçesini konuşuyoruz. Gerek yok. Çünkü zaten makam Anayasası’nda kendisine biçilen elbiseyi beğenmemiş. Bizde partili Cumhurbaşkanlığı yok ama fiilen bu yaratılmış.”

“Cumhuriyet Güvenlik Kurulu bir kez bile toplanmadı”
Cumhurbaşkanlığı’nın Cumhuriyet Güvenlik Kurulu’nu toplaması gerektiğini hatırlatan Erhürman, ‘siz hiç Cumhurbaşkanlığında böyle bir toplantı yapıldığını duydunuz mu?’ diye sordu. Ülkede bu kadar güvelik sorunu varken bu toplantıların yapılmamasının kabul edilemez olduğunu belirten Erhürman, Tatar’ı eleştirdi.

“Cumhurbaşkanlığı bir çok görevini yerine getirmiyor”
Cumhurbaşkanlığının bir çok görevini yerine getirmediğini dile getiren Erhürman, ‘Sayın Tatar seçimlerle meşguldü. Parti başkanlarının ulaşamayacağı yerlere, Cumhurbaşkanı olarak gitti. Bu arada makamının esas yapması gerekenleri unuttu” diye konuştu.

Diğer Haberler