KıbrısManşetToplum

Gardiyanoğlu, Türkeş Güney ile Ahmet Demirci’yi kabul etti

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu Kıbrıs Türk Memur-SEN’in davetlisi olarak adaya gelen Türkiye KAMU-SEN Genel Başkan Yardımcısı, Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney ile Türkiye Kamusen Genel Başkan Yardımcısı, Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci’yi kabul ederek görüştü

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu Kıbrıs Türk Memur-SEN’in davetlisi olarak adaya gelen Türkiye KAMU-SEN Genel Başkan Yardımcısı, Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney ile Türkiye Kamusen Genel Başkan Yardımcısı, Türk Tarım Orman Sen Genel Başkanı Ahmet Demirci’yi kabul ederek görüştü.

Türkiye Kamusen Genel Başkan Yardımcısı, Türk Büro Sen Genel Başkanı Türkeş Güney konuşmasında sendikasının kurulduğu günden bu yana Kıbrıs Milli davasını savunan bir sivil toplum kuruluşu olduğunu belirterek, Kıbrıs’a iki devletli iki toplumlu eşitlik temelinde bir çözümü savunduklarını vurguladı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sadık Gardiyanoğlu da konuşmasında sendikacılığı önemsediğini ve her zaman sendikal yaşama destek verdiğinin altın çizerek Türkiye Kamusen’nin Türkiye’de yapmış olduğu çalışmaların takdire şayan olduğunu kaydetti.

Anavatan Yavruvatan ilişkilerinin gelişmesinde sendikaların önemli rolü olduğunu ifade eden Sadıkoğlu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı olarak kapılarının her zaman kendilerine açık olduğunu belirtti. Konuşmaların ardından hediye takdimi yapıldı.

Diğer Haberler

Göz Atın
Kapalı