KıbrısKültür SanatManşet

Geçmişin tadını yaşamak isteyen bugün Büyükkonuk’a gidiyor

Ülkede bir ilk eko gün etkinliği olma özelliği taşıyan Büyükkonuk Eko Gün bugün yapılıyor. Geçmişin tadını yaşamak isteyen bugün Büyükkonuk köyüne ziyaret gerçekleştiriyor.

Geçmişin tadını yaşamak isteyen bugün Büyükkonuk köyüne ziyaret gerçekleştiriyor. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde bir ilk Eko Gün Etkinliği olma özelliği taşıyan 24’üncü Büyükkonuk Eko Gün, bu akşam 18.30’a kadar devam edecek.

 

Eko Günde; Aytaç Çağın’dan Keman Dinletisi, Mehmetçik Büyükkonuk Belediyesi Halk Dansları, Karpaz Kızları Gösterisi, Mehmetçik Kültür ve Dayanışma Derneği, HASDER, Gazi Mağusa Halk Dansları Derneği, Geçitkale Serdarlı Belediyesi, Dikmen Gençik Merkezi Ekiplerinin Halk Dansları Gösterilerinin yanında Kıbrıs Havaları Derneği, Ferdi Usbahalı, Grup Otantik, Osman Özcömert ve Murat Çığ Konserleri de yer alacak.

Eko gün etkinlikleri çerçevesinde Lezzet Sokağı ve Kıbrıs Oyunları Sokağı ziyaretçiler ile buluşuyor. Lezzet Sokağı’nda Kıbrıs kültürüne has yiyecekler ziyaretçilere sunuluyor. Etkinlik kapsamında, çocuklar da unutulmadı. Kurulan Kıbrıs Oyunları Sokağı’nda unutulmaya yüz tutmuş Geleneksel Kıbrıs oyunlarından oluşan çocuk oyunları da çocuklara öğretilecek.

Diğer Haberler