KıbrısKültür SanatManşetToplum

Güneşköy’de panayır coşkusu

Güneşköy Muhtarlığı tarafından düzenlenen 4’üncü Güneşköy Geleneksel Nar Panayırı’na Güzelyurt Belediyesi Halk Dansları ekibinin gösterisi renk kattı

Güneşköy Muhtarlığı tarafından düzenlenen 4’üncü Güneşköy Geleneksel Nar Panayırı’na Güzelyurt Belediyesi Halk Dansları ekibinin gösterisi renk kattı.

TATAR: EMEĞİ GEÇEN HERKESE TEŞEKKÜRLER
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, eşi Sibel Tatar ile, Güneşköy Geleneksel Nar Festivali’nin açılışına katıldı. Festivalde yaptığı konuşmada Cumhurbaşkanı Tatar, 4. Nar Festivali çerçevesinde Güneşköy’de bulunmaktan dolayı duyduğu memnuniyeti ifade ederek, emeği geçen herkesi tebrik etti. Büyük emek ve özveri ile çalışmalarını sürdüren üreticileri kutlayan Tatar, Türkiye’den gelen Anadolu suyunun ülkeye gelmesinin ziraat, hayvancılık ve çiftçilik faaliyetlerine büyük katkı yapmakta olduğuna değindi.  Stantlarda geleneksel ürünleri sergileyen üreticileri ve esnafı bir kez daha kutlayan Cumhurbaşkanı Tatar, tüm halka sağlık ve esenlik diledi.

TATAR: PANAYIRIN VERİMLİ VE BEREKETLİ GEÇMESİNİ DİLERİM
Cumhurbaşkanı Ersin Tatar’ın eşi Sibel Tatar da festivalde yaptığı konuşmada, ortaya konulan güzel çalışmaların yanında olduklarını ifade ederek, panayırın verimli ve bereketli geçmesini diledi. Sibel Tatar, Güzelyurt bölgesinde Akçay Muhtarlığı ile iş birliği içinde hayata geçirdikleri “Kuzey Kıbrıs’ta İpeğin Yeniden Doğuşu” isimli projeye de değinerek, Akçay’da kurulan ipek böceği çiftliğinde üretiminin yapılmakta olduğunu söyledi. “Şu anda tekrardan dokuma eğitimleri de başlamıştır” diyen Sibel Tatar, eğitime katılmak isteyen kadınlara çağrı yaptı.

“HEDEF, KADINLARIMIZI ÜRETİME DAHİL ETMEK”
Ürünlerin de “Kozada” markası ile geçen haftadan itibaren Ercan Havalimanı’nda satışa sunulduğunu kaydeden Sibel Tatar, satışların iyi gittiğini belirtti. “Üretime ve verime katkı koymak ve özellikle üretime kadınlarımızı dahil etmek ve ekonomik güç sağlamak için çalışıyoruz” diyen Sibel Tatar, “Kozada” markası ile satışların sürdüğünü ve önemli katkı sağlanmakta olduğunu belirtti. Tatar, gerçekleşen festivalin verimli ve bol kazançlı bir etkinlik olması temennisinde bulundu.

Diğer Haberler