GenelKıbrısManşetSağlık

Halk sağlığını tehdit ediyor

Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklara bir de açık foseptik çukurunun neden olduğu kötü koku ve sinek eklendi

Güren TİLKİ

Mevsim normallerinin üzerindeki sıcaklara bir de açık foseptik çukurunun neden olduğu kötü koku ve sinek eklendi

SICAK, SİNEK VE KÖTÜ KOKU

Gemikonağı’nda Selvili Yol civarında bulunan açık foseptik çukurunun tehlike oluşturmasından dolayı vatandaşlar, bir an önce tedbir alınmasını istedi. Artan sıcaklara ek olarak yoğun sinek ve kokudan rahatsız olduklarını belirten vatandaşlar, Gıynık’a yaptıkları açıklamada, foseptik çukurun uzun zamandan beri bölgede bulunduğunu iddia ederek, “Yetkililer durumu biliyor” ifadesini kullandı. “Bu sıcak günlerde gece ve gündüz pencere açamıyoruz: Hem sinekler, hem kötü koku rahatsız ediyor, insanı bunaltıyor” diyen vatandaşlar, yetkilerden sorunu çözmesini bekliyor.

“KİRLİ SUYA BİR ÇOCUK DÜŞERSE

Bölgede yaşayan bir vatandaş da, haklı sitemde bulunarak, ‘Kaynağı bilinmeyen bu kirli suya çocukların düşmesi durumunda sorumluluğu kimsenin almayacağını da biliyoruz. Böyle bir tehlike karşısında her yetkili görevini yapmalı. Belediye ve Çevre Dairesini acilen tedbir alması için göreve davet ediyoruz” diye konuştu.

“MANZARA KÖTÜ. TEHLİKE YARATIYOR”

Lefke Çevre ve Ekoloji Derneği Başkanı Tamer Dayıoğlu, Gemikonağı’nda Selvili Yol civarında bulunan açık foseptik çukurunun halk için tehlike oluşturduğunu kaydetti. Dayıoğlu, şikâyet üzerine gidip tespit ettikleri çukur için yetkililerden yardım istedi. Dayıoğlu, sinek ve kokuya neden olan durum nedeniyle vatandaşın pencerelerini açamadığını dile getirdi. Dayıoğlu, “manzara hakikaten kötü “dedi.

Diğer Haberler