KıbrısManşet

“Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacak”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı Mustafa Akıncı’nın The Guardian’a verdiği mülakatın ardından açıklamalarda bulundu.

Bahçeli, “Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğü’nün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur. Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki, Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır” ifadelerini kullandı.

“Akıncı ENOSİS’in yörüngesine çoktan girmiştir”

Cumhurbaşkanı Akıncı’nın yaptığı röportaj ardından açıklaması yapan Bahçeli, “Anavatan-yavru vatan ayrımına karşı çıkan, Türkiye’ye ekonomik bağımlılığı azaltmak için Güney Kıbrıs’ın desteğine ihtiyaç duyduğunu küstahça seslendiren ve gizli niyetlerini itiraf eden Akıncı ENOSİS’in yörüngesine çoktan girmiştir. Kıbrıs Türklüğü’nü Rum planlarına zincirleyip tutsak etmek maksadıyla elinden geleni ardına koymayan Mustafa Akıncı Türkiye’ye ve Türk milletine şükran duyması gerekirken sırtını dönmüş, yüzünü de zalimlere çevirmiştir” dedi.

“Akıncı işgal ettiği koltuğa layık değildir”

Bahçeli açıklamasının devamında ise şu ifadeleri kullandı: “Bu ayıp ve ahlaksızlığın hiçbir vicdanda, hiçbir siyasi anlayışta yeri olamayacaktır. Mustafa Akıncı’nın işgal ettiği koltuğa layık olmadığı açıktır. Bu nedenle Cumhurbaşkanlığından derhal istifa ederek emaneti Kıbrıs Türklüğü’nün iradesine tevdi etmesi kaçınılmaz ve hayati bir sorumluluktur. Akıncı ve yandaşları unutmamalıdır ki, Kıbrıs Türk’tür, Türk kalacaktır. Beşparmak Dağları’na dökülen şehit kanları hiçbir şart altında silinmeyecek, kutlu ceddimizin emanetleri çiğnetilmeyecektir.”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu