KıbrısManşet

Kişmir’in eleştirel paylaşımı

Ali Kişmir sosyal medya hesabından Metin Feyzioğlu'nu eleştirdi.

Basın Emekçileri Sendikası (Basın-Sen) Başkanı Ali Kişmir, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nu “Kıbrıslı Türk gazetecilere yönelik suçlamalarda bulunduğu” gerekçesiyle kınadı.

Ali Kişmir, yazılı açıklamasında, Feyzioğlu’nun bazı gazetecilere yönelik “vatan haini, bir takım sözde yazarlar” ifadesini kullandığını belirtti.

Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, bazı Kıbrıslı Türk gazeteciler için kullandığı “vatan haini” söylemini kendisine iade ettiklerini kaydeden Kişmir, Feyzioğlu’nun tutumun “Türkiye’deki hukuk ve adalet adına utanç verici bir durum olduğunu” savundu.

Kişmir, O’na fırsat veren siyasilerin de Feyzioğlu kadar hadsiz ve ahlak yoksunu olduğunu iddia etti.

Kişmir’in paylaşımı şu şekilde:

“Bulunduğu konum gereği hukukun üstünlüğünü, adaleti, insan haklarını ve özgürlükleri savunup bu değerler için mücadele etmesi gereken ancak saray soytarısı olmayı tercih eden Türkiye Barolar Birliği Başkanı Metin Feyzioğlu’nun, Kıbrıslı Türk Gazeteciler için kullandığı “vatan haini” söylemini kendisine iade ederiz.

Daha düne kadar AKP iktidarını adaleti ayaklar altına almakla suçlayan, Erdoğan’ın diktatör olduğunu defalarca ima eden bu zat, şimdilerde Türkiye Barolar Birliği Başkanlığı görevinin sorumluluklarını bir kenara bırakarak, resmen sarayın, yani Erdoğan’ın soytarılığını yapmaktadır. Bu Türkiye’deki hukuk ve adalet adına utanç verici bir durumdur. İnanıyoruz ki, ilk fırsatta Türkiye’de ömrünü adalete adamış olan hukukçular bu saray soytarısına gereken cevabı vereceklerdir ve Türkiye Barolar Birliği’ni bu utançtan kurtaracaklardır.

Ahlak yoksunu bu soytarının Kıbrıs, Kıbrıslılar ve Kıbrıslı Gazetecilerle ilgili yorum yapması haddine değildir. Ona bu fırsatı veren siyasiler de en az bu saray soytarısı kadar hadsiz ve ahlak yoksunudurlar. Anlaşılan o dur ki, bu ahlak yoksunu saray soytarısı Kıbrıslının tokatını hiç tatmamıştır. O nedenle de Kıbrıslı gazetecilere tokat gibi cevap verdiğini sanmaktadır.

Gerek bu saray soytarısı, gerekse de benzer zihniyetteki hadsizler bilsinler ki, Kıbrıslının tokatı ağırdır, özellikle de alçaklara karşı!..”

Diğer Haberler

Başa dön tuşu