GenelKıbrısManşetSpor

Klasikler ZET’te slalom yapacak

Kıbrıs Türk Klasik Otomobil Derneği (KTKOD), Döveç Group and Companies sponsorluğunda bu akşam, ZET Karting Tesisleri’nde 2021 sezonunun ilk slalom yarışını gerçekleştiriyor.

Yaz aylarının vazgeçilmez faaliyeti olan “Klasik Otomobil Slalom Yarışı”, her sezon klasik severlerin yoğun ilgisini görüyor.

KTKOD Başkanı Burçin Aliusta, Döveç Group sponsorluğundaki Klasik Otomobil Slalom Yarışı’nda 25 yaşını doldurmuş klasik araçlar yer alacağını açıkladı. Aliusta saat 18.00’da kayıtlar alındıktan sonra pistin tanıtımı için formasyon turu yapılacak ve saat 19.00’da ilk klasik aracın start almasıyla organizasyon başlayacak dedi.

Aliusta, yarışta genel klasman ile kategorilerde ilk üçe girenlerin, gece sonunda kupalarına kavuşacağını, Oza Kahveleri’nden de zengin hediyeler kazanacağını kaydetti.

YARIŞ CANLI YAYINLANIYOR , MİNİ KATEGORİSİ HAYAT BULUYOR…

Derneğin verdiği özel öneme işaret eden Aliusta, “VW Beetle” ve “BMW E30” için açılan kategorilere, bu yıl önemli hayran kitlesi olan “MİNİ”yi de eklediklerini açıkladı.

Aliusta, hem kendi aralarında hem de genel klasman için tatlı bir rekabet yaşayacak olan MİNİ’lerin yarışını görmenin keyifli olacağını söyledi.

Derneğin yine önemli bir işe daha imza attığını belirten Aliusta , Gelengül Prodaction aracılığı ile yarışın 6 yerden 1 de havadan olmak üzere 7 kamera ile derneğin Facebook sosyal medya hesabından Canlı yayınlanacağını söyleyerek , klasik severlerin bu heyecanı bulundujları yerden izleyebileceklerini belirtti.

GENEL KLASMAN KATEGORİLERİ

Aliusta, Genel Klasman içerisinde yer alacak olan kategoriler ise şöyle sıraladı:

“İmal yılları 1945 / 1960 arası olanlar E Kategorisi; İmal yılları 1961/1970 olanlar F Kategorisi; İmal yılları 1971/1980 olanlar G Kategorisi; İmal yılları 1981 / 1990 olanlar H Kategorisinde yarışabilecek.

Bu kategoriler dışında kalan 1991 / 1996 yılları arasındaki klasik araçlar Turing Kategorisi’nde yer alarak Genel Klasman dışında yarışacak.

Kadın Kategorisi, VW Beetle Kategorisi ve BMW E30 Kategorisi de devam edecek.

Fren testi bu yıl da sürecek. İki tur üzerinden yapılacak parkurda son turunu tamamlayan araç start noktasında yerdeki beyaz çizgiyi aracın ön ve arka tekerleri arasında kalacak şekilde durarak tamamlayacak”.

“ZAYDER VE OZA KAHVELERİ İŞ BİRLİĞİNDE ASYA BEBEK İÇİN SEFERBERİZ”

Burçin Aliusta, “Bildiğiniz üzere, derneğimiz, her yıl birçok sosyal sorumluluk projesine de imza atarak, ülkemize ve ülke insanımıza hizmeti bir borç bilmektedir. Gerçekleştireceğimiz yarışımız da bu anlamda önemli bir kampanyaya destek verecektir” dedi.

Henüz 8 aylık küçük bir bebek olan Asya Polatlı’ya doğumundan 2 ay sonra SMA hastalığı teşhisi konduğunu ve 6 aydır makinelere bağlı yaşamını sürdürdüğünü hatırlatan Aliusta, Zeytin Ağacı Yardımlaşma Derneği’nin (ZAYDER) öncülük ettiği yardım kampanyasında “BİZ DE VARIZ” dediklerini vurguladı.

Aliusta, yarışın yapılacağı alanda yer alacak OZA Kahvelerine ait mobil kahve aracından yapılacak tüm alışverişin gelirinin, Asya bebeğin tedavisi için kullanılacağını ifade ederek arzu eden klasik severlerin ZAYDER üzerinden de bağışta bulunabileceğini söyledi.

 

Diğer Haberler