KıbrısManşet

Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliği faaliyete geçti

Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliği (KKGDUB) faaliyete geçti

 

Veri analizi ve piyasa koşullarını temel alan, profesyonel, bağımsız ve tarafsız raporlama yapılacak

İLK TOPLANTIDA, YÖNETİM KURULU SEÇİLDİ… Kuzey Kıbrıs Gayrimenkul Değerleme Uzmanları Birliği’nin (KKGDUB) kurulduğu belirtildi. Birlik Yönetim Kurulu adına Kutay Ramiz tarafından yapılan yazılı açıklamada, Lefkoşa Kaymakamlığında tescil edilen birlik, ilgili yasa uyarınca kaymakamlık siciline “dernek” olarak kaydedildi. Birliğin 18 Aralık Cumartesi günü yapılan ilk yönetim kurulu toplantısında Başkanlığına Kutay Ramiz, Asbaşkanlığa Burcu Ergin, Yazmanlığa Gizlem Sakallı Öke ve Saymanlığa ise Çağla Sönmezler Kurucuoğlu ile Mustafa Süzal seçildi.

PROFESYONEL, BAĞIMSIZ VE TARAFSIZ RAPORLAMA… Yönetim Kurulu tarafından yapılan açıklamada, Birliğin öncelikli hedefinin; Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul değerleme konularında uluslararası standartlarca kabul görmüş yöntem, veri analizi ve piyasa koşullarını temel alan, profesyonel, bağımsız ve tarafsız raporlama yapılması için öncü olmak, mesleği yayıp bu alanda profesyonel olarak hizmet verilmesine teşvik etmek ve meslek hakkında farkındalık yaratmak olduğu belirtildi.

STANDARTLARIN BELİRLENMESİ ÖNEMLİ… Kuzey Kıbrıs’ta gayrimenkul değerleme standartlarının oluşturulmasına katkı koyulması, gayrimenkul değerleme raporlarının asgari içeriklerinin ve standartlarının belirlenmesi de Birliğin hedefleri arasında yer aldı. Açıklamada, “Gelişen ve değişen ekonomik, politik ve teknolojik koşullar Dünya’yı etkilediği gibi ülkemizi de etkilerken Gayrimenkul Değerleme Uzmanlığı mesleğinin birçok kurum, kuruluş, kişi ve profesyonel tarafından ihtiyaç duyulduğuna” vurgu yapılarak, Birliğin dernek statüsünde kurulumunun gerçekleştirildiği kaydedildi.

Diğer Haberler