GenelKıbrısManşetSiyasetTürkiye

Meclis heyeti onuruna TBMM’de yemek

Türkiye Cumhuriyeti ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Parlamentolar Arası Dostluk Grubu Başkanı AKP Milletvekili Orhan Erdem, Cumhuriyet Meclisi Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi onuruna Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde (TBMM) öğle yemeği verdi.

Meclisten verilen bilgiye göre, Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Başkanı UBP Milletvekili Yasemi Öztürk, Komite üyesi UBP Milletvekililleri Sadık Gardiyanoğlu, Fırtına Karanfil ve CTP Milletvekili Ürün Solyalı ile birlikte KKTC Ankara Büyükelçisi İsmet Korukoğlu ve 3. Sekreter/ Muavin Konsolos Enver Ethemer de yemekte hazır bulundu.

Dostluk Grubu Başkanı Orhan Erdem, heyetin onuruna verdiği yemekte bir de konuşma yaptı. Orhan Erdem, KKTC Meclis Heyeti’ni TBMM’de ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti “KKTC heyetlerini burada üç devlet bir millet olarak görmekten mutluyuz” sözleriyle dile getirdi. Erdem, “KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’ndaki gözlemci üye statüsünün yükseleceğini de umuyoruz” dedi.

-Öztürk

Hukuk, Siyasi İşler ve Dışilişkiler Komitesi Başkanı Yasemi Öztürk de konuşmasında TBMM’de bulunmaktan duyduğu memnuniyeti “Kendimizi evimizdeymişiz gibi hissediyoruz” sözleriyle dile getirdi.

Yasemi Öztürk, KKTC’nin Türk Devletleri Teşkilatı’na gözlemci üyelik statüsü elde etmesine de değinerek desteklerinden ötürü Türkiye Cumhuriyeti’ne teşekkürlerini iletti. Öztürk, “Bu bir başlangıçtı. Arkasının da mutlaka geleceğine dair inancım tamdır” dedi.

Diğer Haberler