GenelKıbrısManşet

“Narenciyeyi yaşatmak için”

Önceki gün kortej yürüyüşü ile başlayan 46. Güzelyurt Portakal Festivali, 30 Haziran’a kadar devam edecek

Güren TİLKİ

Önceki gün kortej yürüyüşü ile başlayan 46. Güzelyurt Portakal Festivali, 30 Haziran’a kadar devam edecek

KENT MERKEZİNDE RENKLİ GÖRÜNTÜLER

Güzelyurt Belediyesi’nin düzenlediği 46. Güzelyurt Portakal Festivali, önceki akşam Amfi Tiyatro’daki organizasyonla açıldı. Festival 30 Haziran’a kadar sürecek.  Güzelyurt Belediyesinden verilen bilgiye göre, Kurtuluş İlkokulu-Festival Parkı güzergâhında gerçekleşen kortej yürüyüşü kent merkezinde renkli görüntülere sahne oldu.

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ

Açılış törenine Cumhurbaşkanı Ersin Tatar, Meclis Başkanı Zorlu Töre, Başbakan Ünal Üstel, Başbakan Yardımcısı, Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanı Fikri Ataoğlu, Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, Polis Genel Müdürü Ali Adalıer, Güzelyurt Kaymakamı Savaş Orakçıoğlu, belediye başkanları, Sağlık ve Toplum Bilimleri Üniversite Rektörü Prof. Dr. İbrahim Levent Taner, belediye meclis üyeleri, festival sponsorları, davetliler ve vatandaşlar katıldı.

“FESTİVAL RUHUNU YAŞATIYORUZ”

Güzelyurt Belediye Başkanı Mahmut Özçınar, açılış öncesi yaptığı konuşmada, narenciyenin yaşatılması ve devamlılığını sağlamak amacıyla kentte gelenek göreneklere uygun festival ruhunu yaşatma kararlılığında olduklarını belirtti.  Festivalin, ülke ve bölge tanıtımına katkı koyduğuna inanç belirten Özçınar, katılan ve katkı koyan herkese teşekkür etti.

DANS, ANİMASYON, KONSER

Festival açılışında, Cumhurbaşkanı Tatar, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Töre ve Başbakan Yardımcısı Ataoğlu da konuştu. Konuşmaların ardından sponsorlara plaket takdim edildi. Açılışta dans gösterileri ve animasyon şovlarının yanında, üç kız kardeşten oluşan müzik grubu Samida sahne aldı. Gecede ayrıca Kıbrıs’ın sevilen gruplarından Grup Otantik konser verdi.

 

Diğer Haberler