KıbrısManşetToplum

Narkotik ekipleri uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor: 6 tutuklu

Ülke genelinde polis ve Narkotik ekipleri uyuşturucu tacirlerine göz açtırmıyor.

Buna göre dün gerçekleştirilen uyuşturucu operasyonlarında 6 kişi tutuklandı.

Polisten uyuşturucu operasyonları ile ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

 

METEHAN SINIR KAPISINDA ARACINDA 250 GRAM UYUŞTURUCU BULUNAN KİŞİ TUTUKLANDI
02.02.2024 tarihinde, saat 19:30 sıralarında, Lefkoşa’da Metehan Kara Geçiş Kapısından KKTC’ye giriş yapan A.K.(E-26)’nin kullanımındaki araçta, Narkotik ve Kaçakçılığı Önleme Müdürlüğü Ekipleri tarafından yapılan aramada, yaklaşık 250 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GİRNE’DE KONTROL MAKSATLI DURDURULAN ARAÇTA YARIM GRAM UYUŞTURUCU BULUNDU

02.02.2024 tarihinde, saat 09:00 sıralarında, Girne’de Ecevit Caddesi üzerinde kullanımındaki araç ile trafik suçu işlediği gerekçesiyle, Polis Ekipleri tarafından kontrol maksatlı durdurulan B.E.B.(E-18)’nin şüpheli hareketli sonucu üzerinde yapılan aramada, tasarrufunda yaklaşık 0.5 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıs tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

GÜZELYURT’TA GERÇEKLEŞEN OPERASYONDA ARAÇTA 100 mlg. UYUŞTURUCU BULUNDU: 4 TUTUKLU
UL02.02.2024 tarihinde, saat 16:30 sıralarında, Güzelyurt’ta Manisa Bulvarı üzerinde, Güzelyurt Polis Müdürlüğü’ne bağlı Ekipler tarafından gerçekleştirilen operasyon sonucu, N.O.İ.(E-19)’nin kullanımındaki ve A.M.I.B. (E-22), M.B.H.M.(E-23) ile A.F.H.O.(E-23)’nin yolcu olarak bulundukları araçta yapılan aramada, yaklaşık 100 miligram ağırlığında sentetik cannabinoid türü uyuşturucu olduğuna inanılan madde tespit edilerek emare olarak alınmıştır. Bahse konu şahıslar tutuklanmış olup, soruşturma devam etmektedir.

Diğer Haberler