GenelKıbrısManşet

Near East Hayat’dan “Çocuk Gözüyle Sağlıklı Yaşam ” konulu resim yarışmasıyla dereceye girenlere Eğitim Sigortası ödülleri verildi!

Near East Hayat, ilköğretim çağındaki çocuklarda sigorta bilincini oluşturmak, farkındalıklarının gelişmesini sağlamak ve sigortanın faydaları ile ilgili fikir geliştirmelerini amaçlayan ve geleneksel hale gelen resim yarışmasını bu sene Mayıs ayı içinde gerçekleştirdi.

Near East Hayat, ilköğretim çağındaki çocuklarda sigorta bilincini oluşturmak, farkındalıklarının gelişmesini sağlamak ve sigortanın faydaları ile ilgili fikir geliştirmelerini amaçlayan ve geleneksel hale gelen resim yarışmasını bu sene Mayıs ayı içinde gerçekleştirdi. Near East Hayat İnstagram ve Facebook hesaplarından yapılan tanıtımlarla duyurulan resim yarışmasına yurt içinden birçok katılım gerçekleşti. Yarışma sonucunda, ülkemizden katılan yarışmacılar arasından jüri seçimi ile finalistler belirlendi.

06-11 yaş arası çocukların katılımı ile düzenlenen resim yarışmasında, yarışmanın ana ödülü ise çocuklarımızın eğitim hayatlarının yarıda kalma riskini ortadan kaldırmak amacıyla düzenlenen “Eğitim Sigortası”ydı.

Bu yıl resim yarışması ödül teslim töreni, Near East Bank Genel Müdürlük Merkez Binasında düzenlendi. Yarışmada dereye giren çocuklar ve ailelerin katıldığı törende Near East Hayat Genel Müdürü Ömür Şengün’de bir konuşma yaptı.

Şengün; “Bu tür yarışmalar gençlerin gelişimine katkıda bulunması, yeteneklerinin ödüllendirilmesi, düşünsel ve sanatsal faaliyet yürütmeyle sosyal farkındalıklarını geliştirmeleri açısından büyük önem arz ediyor. Geçtiğimiz sene pandemi nedeni ile ödül töreni yapamamıştık ancak bu sene hem ailelerle bir araya gelmek hem de yarışmamıza katılıp dereceye giren çocuklarımıza ödüllerini bizzat takdim etmek istedik.

Çocuklarımızın eğitim hayatlarının yarıda kalma riskine karşı hazırlanan Eğitim Sigortası poliçelerini ve sürpriz hediyelerini onlara şahsen vermekten büyük mutluluk duyuyorum. Ayrıca yarışmamıza ilginin yüksek olması, ailelerin ve okulların çocuklarımızı sanata teşvik etmeleri çok kıymetli. Her sene farklı başlık ve temalarla resim yarışmamıza devam etmeyi arzuluyoruz.” dedi.
Ömür Şengün’ün konuşmasından sonra, yarışmanın birincisi Fatma Okur’a, ikincisi Doğan Değer’e, üçüncüsü Adel Nilda Yetiş’e ve dördüncüsü Delfin Çeliker’e ödülleri verildi. Mansiyon ödülü ise Yasemin Güleryüz’ün oldu. Yarışmanın ödülleri ilk öğretim süresi sonuna kadar 1-4 yıllık Eğitim Sigortası, sürpriz hediyeler ve resim yarışması katılım sertifikasıydı.

Bu yıl yarışmaya en çok katılım Girne Tepebaşı İlkokulu’ndan oldu. Okulun her sınıfından öğrenciler, yaptıkları birbirinden güzel resimlerle katıldılar. Ödül töreni sırasında yarışmaya katılımı teşvik eden okulun değerli öğretmenlerinden Çizem Baş Onat’a teşekkür edildi ve Near East Hayat, Tepebaşı İlkokulu kütüphanesine kitap bağışında bulundu.

Bilahare toplu fotoğraf çekimi yapıldı ve tören sona erdi.

Diğer Haberler