FutbolManşetSporToplum

O bayrağın direğini n’apacağız?

Geçenlerde yine bildik densiz Faşist ELAM’lı gençler KKTC bayrağını yaktılar. İyi halt ettiler. Sıkıntı yok. O bayrağı bir defa yakarlar ama o bayrak bin defa dikilir ama o bayrağın direğini n’apacağız? Mâzallah üstümüzden uzak...

Kimisi inanır, kimisi inanmadığına inanır, kimisi hasta olunca filân inanır ki Bir’dir Yaradan. Kimisi kendi içinde yaşar, kimisi gösterişine bayılır, kimisi ise derviş misâli inanç konusunda aydılanır ve aydınlatır iyi ki. İşte, geleceğe ilişkin proje veya öngörülerde, kudretine inanan arkadaşlar sürekli olarak “Allah isterse” der sığınmacı bir ruh hâliyle mâlum.

Bugünkü konumuz da ülkemize ilişkin ‘Allah’ destekli konularla ilgili istemler; “Antrenörümüzü değiştiriyoruz”; Allah, Allah!.. “Sürekli mağlup oluyoruz”; Hayırdır inşâallah!.. “Spor ambargosunu kırdık”; Maşâallah!.. “Man Utd’yle aynı gruba düştük”; İnşâallahhh!.. “Başkanın takımı Kaymaklı küme düştü”; Mazallah!.. “Savaş Tilki hakemliğe geri döndü”; Hayırdır inşâallah!.. “Hakemler Derneği’yle mahkemede hesaplaşacağız”; Ya Allah!.. “MTG’ye 40 haftadır penaltı çalmıyorlar”; Fesupanallah!.. “Görevden aldılar ama 100 bin TL tazminat ödeyecekler”; Evelallah!.. “Sabri ve Raif kardeşler artık Yalova’da yoklar”; Alimallah!.. “Abohor 7’de 7 yaptı”; Eyvallah!.. “Çetinkaya’ya GSP izni çıktı”; Hasbinallah!.. “Maça çıkmadan önce mutlaka dua ederiz”; Elhamdülillah… “Emek hırsızı hakemler”; İllallah!.. “Şampiyonluk parolasıyla yola çıktık”; İnşâallah!.. “El topa değil, top ele çarptı”; Vallah Billah!.. “Bu maçı alacaz, başka yolu yok”; E hade Yallah!.. “Tek kamerayla bir sonuca varmamız zor”; Hay Allah!.. “Kanal T’de her pazar yayımlanan Futbol Objektif reytingde 1 numara”; Estağfirullah!.. İşte, esirgeyen ve bağışlayan Allah’ın adıyla başlayan bir’lig ve yaradana sığınmacı bir yaklaşımla beklentiler de bu yönde gerçekleşmekte.

Yukarıda belirtilen konuların birçoğu zaten memnuniyetsizlik veya memnuniyet âleminden yaşadık, gördük, bildik. Ya rüyalar âlemi? Kimi zaman uyandığınız an da sizleri tüm gün etkisine alır, kimi zaman da az önce gördüklerim neydi diye düşünür durursunuz. Rüya, uykunun REM evresi denilen hızlı göz hareketi evresi ile bağlantılı hem görsel hem de işitsel algı ve duygular bütünü değil mi?

Siyasal açıdan rüyalar âlemindeki durum ne? Talat Dönemi “Avrupa göründü”, “Bir evet’le dünyaya bağlan”, “Birleşik Kıbrıs Cumhuriyeti yakın” filan tamam dedik ama aldatıldık. Bu süreçte papaz efendi de “Oxi-Hayır” çekti de Rum siyasiler derinden bir oh çekti. E başka n’oldu? Geçenlerde yine bildik densiz Faşist ELAM’lı gençler KKTC bayrağını yaktılar. İyi halt ettiler. Sıkıntı yok. O bayrağı bir defa yakarlar ama o bayrak bin defa dikilir ama o bayrağın direğini n’apacağız? Mâzallah üstümüzden uzak…

Diğer Haberler