BasketbolKıbrısManşetSpor

Parkede engelsiz basketbol coşkusu

Özel eğitime gereksinim duyan bireylerle ilgili toplumumuzdaki farkındalığı artırmak amacıyla geleneksel olarak Algım Özel Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen 8. Engelsiz Turnike Basketbol Turnuvası Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Telsim'in katkılarıyla gerçekleşti

8.ENGELSİZ TURNİKE BASKETBOL TURNUVASI
Özel eğitime gereksinim duyan bireylerle ilgili toplumumuzdaki farkındalığı artırmak amacıyla geleneksel olarak Algım Özel Eğitim Merkezi tarafından düzenlenen 8. Engelsiz Turnike Basketbol Turnuvası Lefkoşa Atatürk Kapalı Spor Salonu’nda Telsim’in katkılarıyla gerçekleşti.

MAÇLAR ZEVKLİ VE ÇEKİŞMELİ ANLARA SAHNE OLDU:
Algım Özel Eğitim Merkezi, Lefkoşa İş Eğitim ve Özel Eğitim Merkezi, Yeşilyurt Özel Eğitim Merkezi ve Girne Özel Eğitim Merkezi’nin özel çocuklarının katıldığı 8. Engelsiz Baketbol Turnuvası’nda takımların birbirleriyle oynadıkları maçlar zevkli ve çekişmeli anlara sahne oldu.

TÜM ÇOCUKLARA MADALYA, TAKIMLARA KUPA:
KKTC Milli Eğitim Bakanlığı Müfettişi Abdullah Sultanoğlu, turnuvanın ilk hava atışını yaparak heyecanlı maçları başlattı. Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar, turnuva sonunda gerçekleşen ödül töreninde tüm çocuklara madalyalarını ve kupalarını taktim etti.

KARADEMİR, “AMACIMIZ ÇOCUKLARI MUTLU ETMEK”:
Turnuvaya ev sahipliği yapan Algım Özel Eğitim Merkezi’nin Müdürü Evren Karademir; Her yıl düzenlenen basketbol turnuvasını bu yıl yine Telsim’in katkılarıyla düzenliyor olmaktan dolayı çok mutlu olduklarını dile getirdi. Karademir, amaçlarının çocukları mutlu etmek ve istedikleri zaman her şeyi başarabildiklerini onlara göstermek olduğunu aktardı. Turnuvalara 8 yıldır katkı koyan Telsim ailesine, katılım gösteren okullara ve tüm çocuklara teşekkürlerini sundu.

TANPINAR, “ONLAR İÇİN ÇALIŞMAYA DEVAM EDECEĞİZ”:
Telsim Genel Müdür Yardımcısı Fevzi Tanpınar; Telsim ailesi olarak 8 yıldır Engelsiz Turnike’nin destekçisi olduklarını, çocukların yüzlerindeki gülümseme ve başarıları gördükçe de gurur duyduklarını dile getirdi. Tanpınar, “Özel eğitim okullarında eğitim gören çocuklarımızın sosyalleşebilmesi, eşit şartlara sahip olduklarını hissettirebilmek ve farkındalığı artırmak için Telsim ailesi olarak her zaman varız ve onlar için çalışmaya devam edeceğiz.” dedi.

 

 

Diğer Haberler