ManşetTürkiye

Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde 5 asker şehit oldu

Irak'ın kuzeyinde, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde TSK mensupları ile teröristlerle çıkan çatışmada 5 asker şehit oldu, 2 asker ise yaralandı.

Türkiye Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde, PKK’lı teröristlerle çıkan çatışmada 5 askerin şehit olduğunu, 2 askerin yaralandığını bildirdi.

Derhal hastaneye sevk edilen yaralı askerlerin tedavilerine başlandı.

Saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri, Pençe-Kilit bölgesindeki operasyonlarına hız verdi.

Bakanlık kaynaklarından alınan bilgiye göre, yoğun yağış ve sis ile yer yer kum fırtınasına rağmen devam eden operasyonlar sırasında komandolar bir grup teröristi bir mağarada sıkıştırdı. Komandoların “teslim ol” çağrısına teröristler ateşle karşılık verdi. Mağara çevresinde çatışmaların devam ettiği belirtildi.

Öte yandan teröristlerin düzenlediği saldırının ardından Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Güler, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Musa Avsever ve Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hasan Küçükakyüz sınır hattına gitti.

Akar ve beraberindeki Komutanlar, bölgede incelemede bulunarak son duruma ilişkin bilgi aldı ve talimatlar verdi.

Akar’dan taziye mesajı

Milli Savunma Bakanı Akar, Pençe-Kilit Operasyonu bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan Piyade Uzman Çavuş Onur Doğan, Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Cankaya, Piyade Sözleşmeli Er Celal Tekedereli, Piyade Teğmen Abdulkadir Güler ve Piyade Uzman Çavuş Bican Kapılay için taziye mesajı yayımladı. Akar’ın mesajında şunlar kaydedildi:

“Kahraman silah arkadaşlarımız 24 Mayıs 2022 tarihinde şehit olmuştur. Kahraman şehitlerimize şahsım ve Milli Savunma Bakanlığı mensupları adına Allah’tan rahmet, kederli ailelerine ve asil milletimize başsağlığı ve sabır dilerim.”

Diğer Haberler