KıbrısManşetSpor

Rekorlara doymuyor

Milli atletimiz Buse Savaşkan, Olimpiyat yolunda başarılarına bir yenisini daha Fransa’da ekledi

Milli atletimiz Buse Savaşkan, Olimpiyat yolunda başarılarına bir yenisini daha Fransa’da ekledi.

 

FRANSA’DA HEM REKOR, HEM BİRİNCİLİK:

Rekortmen Milli atletimiz Buse Savaşkan iyi başladığı sezonu başarılı sonuçlarla taçlandırmaya devam ediyor. KKTC Atletizm Federasyonu’nun Milli atleti, 2024 Olimpiyatları yolculuğunda Fransa’da bir birincilik daha elde etti. Cumartesi günü Fransa’nın Amiens şehrinde World Athletic Indoor Tour Challenger kapsamında düzenlenen Meetin 3 Sauts yarışmasına katılan Buse, yüksek atlama branşında elde ettiği 1.86’lık derecesi ile birinci oldu.

KENDİNE AİT ŞAMPİYONA REKORUNU KIRDI:

Buse’nin organizasyonda elde ettiği birinciliğin bir başka anlamı daha vardı. Elit atlet 2022 yılında aynı yarışta 1.84’lük derecesi ile birinci olarak şampiyona rekoru kırmıştı. 2023 yılında bu kez 1.85 ile birinci olarak rekoru kıran temsilcimiz, bu yıl da kendisine ait rekoru 1.86 ile geliştirdi.

REKORLU BAŞARILI SEZON DEVAM EDİYOR:

Buse, 2024 yılına oldukça iyi girerek başarılı dereceleri ile adından söz ettiriyor. Ukraynalı ünlü antrenör Gennadi Zuiev ile Portekiz’de olimpiyat hedefi ile bir yandan kampta olan Buse, diğer yandan Avrupa’da düzenlenen salon yarışlarında da kürsüden inmiyor. Geçtiğimiz ay Fransa’nın Hirson şehrinde düzenlenen yarışta 1.85 ile birinci olan Buse, Almanya’da Wuppertaler Hochsprungmeeting organizasyonunda da 1.91’lik derecesi ile üçüncü olurken, 22 yıldır kırılmayan Türkiye salon rekorunu da kırma başarısı göstermişti.

Diğer Haberler