KıbrısManşetPolisiye – Adli

Sokak ortasındaki taşkınlığı kameralara yansımıştı. Mahkemeye çıkarıldı!

Girne'de sokak ortasında bağırıp çağırarak çevreye korku saçan, aynı zamanda bir kişiyi de darp eden, bununla da kalmayıp polis aracanın camını da ayaklarıyla vurarak kıran "öğrenci" Jeffbin Ramazani Thriatis tutuklanarak mahkemeye çıkarıldı.

Girne’de sokak ortasında bağırıp çağırarak taşkınlık yapan, bir kişiyi de darp eden zanlı Jeffbin Ramazani Thriatis’in görüntüleri bir vatandaş tarafından kayıt altına alınmış ve bugün sosyal medyada büyük yankı uyandırmıştı. Darp, rahatsızlık, uygunsuz tavır ve hareket suçlarından tutuklanan Jeffbin Ramazani Thriatis  mahkemeye çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren Adli Şube’de görevli polis memuru Zafer Yıldız, zanlının 13 Mayıs 2024 tarihinde Girne’de 18.30 raddelerinde ikamet ettiği Kantarcılar Sokak’ta yol içerisinde uygunsuz hal ve hareketlerde bulunup çevreye rahatsızlık verdiğini söyledi. Zanlının bir kişiyi darp etmekten de gözaltına alındığını belirtti.
Yıldız, zanlının, kasti hasar, ciddi darp, rahatsızlık ve uygunsuz hal ve hareket suçlarından methaldar olduğunu, yol içerisinde yüksek sesle bağırıp uygunsuz hal ve hareketlerde bulunduğunu, ellerini gelişi güzel sağa sola savurup çevreye zarar verdiğini ayrıca Farzad Rayati isimli bir kişiyi darp ettiğini mahkemeye aktardı.
Zanlının makul güç kullanılarak gözaltına alındığını belirten Yıldız, polis aracına konulduğunda esnada polis aracının arka camını ayaklarıyla vurarak kırdığını ve zarara uğrattığını söyledi.

Ülkede “öğrenci”, poliste benzer dosyaları var!

Zanlının Girne Amerikan Üniversitesi’nde öğrenci olduğunu 30 Ekim 2024 yılına kadar ülkede öğrenci izninin bulunduğunu ifade eden Yıldız, zanlının benzeri meselelerden askıda dosyalarının olduğunu mahkemeye aktardı.  Polis Memuru zanlının 3 gün tutuklu kalmasını mahkemeden talep etti.  Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Evren Mürsel zanlının 3 gün süreyle tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler