KıbrısManşetToplumTürkiye

Taçoy: “Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne yönelik terör saldırıları hedefine asla ulaşamayacak”

UBP Milletvekili Hasan Taçoy, İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki polis noktasına yönelik terör saldırısı dolayısıyla yayımladığı mesajında, “Türkiye’nin birlik ve bütünlüğüne yönelik terör saldırıları hedefine asla ulaşamayacak” dedi

Ulusal Birlik Partisi Milletvekili Hasan Taçoy, İstanbul Çağlayan Adliyesi’ndeki polis noktasına yönelik terör saldırısını kınadı.

Hasan Taçoy, yaşanan bu son saldırının bir kez daha Türkiye’nin, terör örgütlerinin hedefi halinde olduğunu ifade etti.

“Bugüne kadar teröre karşı ortaya konulan başarılı mücadelenin ne kadar haklı ve yerinde olduğu gerçeği de bir kez daha gözler önüne serilmiştir” diyen Taçoy, bu tür saldırıların aciz girişimler olarak kalacağını kaydetti.

Taçoy açıklamasında şunları kaydetti:

“İstanbul’da Çağlayan Adliyesi’ne yönelik olarak bugün gerçekleşen terör saldırısını şiddetle kınarım.

Görev başındaki kahraman polislerimizin gösterdiği üstün başarı ile bir facia önlenirken, ne yazık ki bir sivil kardeşimiz saldırı sırasında hayatını kaybetmiştir.

Hayatını kaybeden kardeşimize Allah’tan rahmet diler, ailesine ve sevenlerine baş sağlığı dileklerimi sunarım.

Yaşanan bu son saldırı bir kez daha göstermiştir ki, Anavatanımız Türkiye, terör örgütlerinin hedefi halindedir. Bugüne kadar teröre karşı ortaya konulan başarılı mücadelenin ne kadar haklı ve yerinde olduğu gerçeği de bir kez daha gözler önüne serilmiştir.

Anavatanımzın birlik ve bütünlüğüne yönelik her türlü terör girişiminin Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk Polis Teşkilatı’nın kahramanca mücadelesi sayesinde sonuçsuz kalacağına olan inancım sonsuzdur.

Bu tür hain saldırılar Türk Milleti’nin birlik ve beraberliğini daha da pekiştiren, vatanına olan bağlılığını artıran aciz girişimler olarak kalacaktır.

Saldırıya karşı koyarken yaralanan kahraman polislerimize de acil şifalar diler, bu tür hainlikler karşısında Aziz Türk Milleti’nin her zaman yanında olduğumuzu ifade etmek isterim.”

Diğer Haberler