KıbrısManşetToplum

Turizm Bakanlığı’ndan, ‘Booking’ uyarılarına karşı çalışma

Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı, Booking.com'un Kuzey Kıbrıs'a yönelik uyarılarına karşı harekete geçiyor. Bakanlık tarafından gelecek yıl sorun yaşanmaması için önlemler alınıyor

Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı, Booking.com’un, Kuzey Kıbrıs’ı ziyaret edecek gezginlere yönelik “insan hakları tehdidi” ve Ercan Havalimanı’ndan yapılan girişlerin uyarısı sonrası harekete geçiyor.

Hollanda merkezli çevrimiçi seyahat acentesi Booking.com’un, KKTC turizmi aleyhine yaptığı uyarılar, hem KKTC’ye hem de gezginlere olumsuz yansıyabilir…

Yapılan uyarıların fark edilmesi üzerine ilgili bakanlık gerekli adımları atmaya hazırlanıyor.

Güvenilir kaynaklardan edinilen bilgiye göre, önümüzdeki sene bu şekilde sorunlarla karşılaşılmaması için Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı harekete geçiyor.

Turizm, Kültür, Gençlik ve Çevre Bakanlığı’nca, bu tarz asılsız uyarılara yönelik çalışma başlatılacak ve uyarılar ile ilgili önlemler alacak.

NE OLMUŞTU?

Booking.com, insan haklarına yönelik tehditler konusunda uyarılarda bulunularak, Kıbrıs’ın kuzey kesiminin 1983 yılında kendini “Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti” olarak ilan ettiği ve Kıbrıs Cumhuriyeti’nin bu bölge üzerindeki egemenliğini tanımadığı, dolayısıyla Ercan Havalimanı’ndan yapılan girişlerin “yasal” olarak kabul edilmediğini ifade etmişti.

(Kıbrıs Postası)

Diğer Haberler