KıbrısManşet

Uyuşturucu tasarrufu ve satışı suçlularından tutuklanan üç kişi mahkemeye çıkarıldı

Tasarruflarında uyuşturucu madde bulundurmak ve alışverişini yapmak suçundan tutuklanan zanlılar Hüseyin Akar,B ekir Altay, Orçun Gülseren ve Mehmet Atakan Alır mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Tasarruflarında uyuşturucu madde bulundurmak ve alışverişini yapmak suçundan tutuklanan zanlılar Hüseyin Akar , Bekir Altay, Orçun Gülseren ve Mehmet Atakan Alır mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede yeminli şahadet veren polis memuru Fezile Kesat, olguları aktardı.

Polis, zanlı Hüseyin Akar ve zanlı Bekir Altay’ın tasarrufunda uyuşturucu madde olduğu ve satışını yaptıkları bilgisinin alındığını ve aynı gün ikametgahlarında yapılan aramada 30 gram hintkeneviri, 3 gram MDMA, 3 gram kokain türü olduğuna inanılan uyuşturucu madde, iki adet hassas terazi, iki öğütücü ve uyuşturucu satışından elde edinildiğine inanılan 200 Euro nakit paranın bulunarak emare alındığını anlattı.

Polis, zanlıların, hinktnevirini iki seferde 840 Euro’ya 28’er gram olarak zanlı Orçun Gülseren’den aldıklarını beyan ettiklerini söyledi. Polis, zanlıların kokaini ise 6 gram olarak zanlı Mehmet Atakan Alır’dan aldıkları yönünde beyanda bulunduklarını belirtti. Polis, zanlıların aranan bazı şahıslara uyuşturucu verdiklerine yönelik beyanları olduğunu anlattı. Polis, soruşturmanın salimen yürütülebilmesi için zanlıların 3 gün tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Nil Elodie Çeliker, zanlıların 3 gün tutuklu kalmasına emir verdi. (Kamalı Haber)

Diğer Haberler