KıbrısManşetToplum

Uyuşturucu zanlısı yabancı uyruklu üniversite öğrencilerine 7 gün ek tutukluluk

(Kamalı Haber)

Gönyeli’de 200 gram hintkeneviri ve bir gram kokainle yakalanan Ürdünlü Bilal Ghassan Nawaf Alsaleh, Zaid Mohammad Saeed Abu Subaıh ve Adnan Amjad Adnan Shreıdeh ek süre talebiyle yeniden mahkemeye çıkarıldı.

Tümü üniversite öğrencisi olan zanlılar hakkındaki olguları polis memuru Ozan Özder aktardı.

Polis, 11 Eylül 2023 tarihinde alınan bilgide Bilal Ghassan Nawaf Alsaleh’in tasarrufunda uyuşturucu olduğuna dair bilgi aldıklarını söyledi.

Polis, aynı gün saat 16:40 sıralarında zanlının Gönyeli’deki evine arama yapılmak üzere gidildiğini belirtti.

Polis memuru, zanlı ile evde bulunan Zaid Mohammad Saeed Abu Subaıh ve Adnan Amjad Adnan Shreıdeh’in arama yapmalarına engel olmak istediklerini, bu nedenle makul kuvvet kullanılarak, tutuklandıklarını açıkladı.

Polis, evde yapılan aramada 200 gram ağırlığında hintkeneviri türü uyuşturucu, 200 miligram kokain, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan siyah renk elektronik terazi, üzerinde uyuşturucu madde kalıntısı olduğuna inanılan 20 TL ve uyuşturucu madde satışından elde edildiği tespit edilen toplam 8 bin 300 TL paranın bulunarak emare olarak alındığını söyledi.

Polis memuru, yapılan soruşturmada Bilal Ghassan Nawaf Alsaleh’in, Zaid Mohammad Saeed Abu Subaıh ve Adnan Amjad Adnan Shreıdeh ile birlikte Gazimağusa’ya gidip, 224 gram hintkeneviri ve bir gram kokain aldıklarını belirlediklerini açıkladı.

Polis, zanlı Bilal Ghassan Nawaf Alsaleh’in uyuşturucunun 20 gramını 9 bin TL’ye bir şahsa sattığını tespit ettiklerini belirtti.

Polis, Gazimağusa’dan uyuşturucu almaya giden 3 zanlının bir kısım hintkenevirini de birlikte içtiklerini açıkladı. Polis, Alsaleh ile Shreıdeh’in suçlarını kabul ettiklerini söyledi.

Aranan şahıslar, kayıp emareler ve alınması gereken ifadeler olduğunu kaydeden polis, zanlıların cep telefonlarının da inceleneceğini belirterek, 7 ek süre talep etti.

Huzurundaki şahadeti değerlendiren Yargıç Tutku Candaş, zanlıların 7 gün süreyle tutuklu kalmalarına emir verdi.

 

 

 

Diğer Haberler