Kuzey Kıbrıs Su Sporları tarafından organize edilen 13+ Yaş Bireysel Yüzme Şampiyonası 5-6 Mart tarihlerinde Lefkoşa Atatürk Yüzme Havuzu’nda gerçekleşti.
10 kulüpten ve ferdi olmak üzere toplam 170 yüzücünün katılımı ile gerçekleşen şampiyonanın ilk günü Cumhurbaşkanı Ersin Tatar da ödül törenine katılarak dereceye giren sporculara ödüllerini takdim etti.
Madalya sıralamasında Fast Frogs ilk sırada
Madalya sıralamasında Fast Frogs Spor Kulübü 41 altın, 22 gümüş, 9 bronz, toplam 72 madalya ile ilk sırada yer aldı. YDÜ Yüzme Kulübü 48 madalya ile ikinci sırada yer alırken, Ares Spor Kulübü 36 madalya ile şampiyonayı üçüncü sırada tamamladı.
Şampiyonada dört yeni rekor kırıldı
Organizasyonda dört yeni rekor kırıldı. Erkekler 200 metre sırtüstü branşında Mehmet Araz Özçevik, 200 metre karışık branşında Bartu Kaşif, kadınlar 50 metre ve 200 metre serbest branşlarında da Özgül Çetin rekor kıran isimler oldu.
KIRILAN REKORLAR
Erkekler, 200m Sırtüstü
Mehmet Araz Özçevik (Fast Frogs): 2:36.42 – K. KULVAR KKTC 13 YAŞ REKORU
Erkekler, 200m Karışık
Bartu Kaşif (G.Birliği): 2:24.84 – K. KULVAR KKTC 15-16 YAŞ REKORU
Kadınlar, 50m Serbest
Özgül Çetin (Fast Frogs): 28.66 – K. KULVAR KKTC REKORU
Kadınlar, 200m Serbest
Özgül Çetin (Fast Frogs) 2:11.36 – K. KULVAR KKTC REKORU
Madalya İstatistikleri Erkekler
Takım Altın Gümüş Bronz
1.Fast Frogs Spor Kulübü 21 12 5
2.Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü 15 3 3
3.Ares Spor Kulübü 10 7 7
4.Bluefin Yüzme Kulübü 3 4 7
5.Levent Spor Yüzme Kulübü 5 5 1
6.Karabetça Spor Kulübü 5 2 2
7.Marlin Spor Kulübü 1 1 1
8.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 2 6 2
9.L. Gençlerliği SK 1 2 1
10.Güçver Su Sporları Kulübü – 2 1
11.Ferdi – 3 2
Madalya İstatistikleri Kadınlar
Takım Altın Gümüş Bronz
1.Fast Frogs Spor Kulübü 20 10 4
2.Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü 14 5 8
3.Ares Spor Kulübü 4 3 5
4.Bluefin Yüzme Kulübü 7 8 8
5.Levent Spor Yüzme Kulübü 5 2 3
6.Karabetça Spor Kulübü – 6 3
7.Marlin Spor Kulübü 4 7 2
8.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi – 1 –
9.L. Gençlerliği SK 1 1 1 4
10.Güçver Su Sporları Kulübü 1 3 –
11.Ferdi – – –
Madalya İstatistikleri Tümü Altın Gümüş Bronz Toplam
1.Fast Frogs Spor Kulübü 41 22 9 72
2.Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü 29 8 11 48
3.Ares Spor Kulübü 14 10 12 36
4.Bluefin Yüzme Kulübü 10 12 15 37
5.Levent Spor Yüzme Kulübü 10 7 4 21
6.Karabetça Spor Kulübü 5 8 5 18
7.Marlin Spor Kulübü 5 8 3 16
8.Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi 2 7 2 11
9.L. Gençlerliği SK 1 2 3 5 10
10.Güçver Su Sporları Kulübü 1 5 1 7
11.Ferdi – 3 2 5
Yarışa göre madalyalar
Erkekler, 50m Serbest 13 yaş
1.Deniz Bender Fast Frogs Spor Kulübü
2.Atlas Katrancıoğlu Fast Frogs Spor Kulübü
3.Mehmet Araz Özçevik Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 50m Serbest 14 yaş
1.Hasan Karataç Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Mehmet Akay Ulualp Levent Spor Yüzme Kulübü
3.Ediz Yeşilkuşak Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Erkekler, 50m Serbest 15 – 16 yaşları arası
1.Hüseyin Hasan Çakır Fast Frogs Spor Kulübü
2.Bartu Kaşif L. Gençlerliği SK
3.Sarp İşçi Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 50m Serbest 17 – 18 yaşları arası
1.Gökhan Karabetça Karabetça Spor Kulübü
2.Rüzgar Maneoğlu Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
3.Ahmet Erden Ares Spor Kulübü
Erkekler, 50m Serbest 19 yaş ve büyükler
1.Begench Gurbanov Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
2.Mahmut Betoncu Fast Frogs Spor Kulübü
3.Ahmet Alasya Fast Frogs Spor Kulübü
Kızlar, 50m Serbest 13 yaş
1.Deniz Şan Fast Frogs Spor Kulübü
2.Gülsen Balcı Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
3.Jasmin Simavi Fast Frogs Spor Kulübü
Kızlar, 50m Serbest 14 yaş
1.Lila Kule Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Kayla Efetürk Levent Spor Yüzme Kulübü
3.Selda Aydoğdu Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kızlar, 50m Serbest 15 – 16 yaşları arası
1.Lidya Karakuş Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Özgül Çetin Fast Frogs Spor Kulübü
3.Elçim Yaman Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kadınlar, 50m Serbest 17 – 18 yaşları arası
1.Buse Kuyucu Marlin Spor Kulübü
2.Selen Sarıkaya Fast Frogs Spor Kulübü
3.Beren Ayten Nazlı Ares Spor Kulübü
Kadınlar, 50m Serbest 19 yaş ve büyükler
1.Asya Gün Bluefin Yüzme Kulübü
2.Fezile Işık Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 100m Sırtüstü 13 yaş
1.Mehmet Araz Özçevik Fast Frogs Spor Kulübü
2.Atlas Katrancıoğlu Fast Frogs Spor Kulübü
3.Mehmet Ergün Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 100m Sırtüstü 14 yaş
1.Semih Türköz Çiner Levent Spor Yüzme Kulübü
2.Kaan Ali Levent Spor Yüzme Kulübü
Erkekler, 100m Sırtüstü 15 – 16 yaşları arası
1.Teyfik Öztümen Ares Spor Kulübü
2.Demir Kızılduman Bluefin Yüzme Kulübü
3.Umut Mecit Yılmaz Ares Spor Kulübü
3.Sinan Esendal Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 100m Sırtüstü 17 – 18 yaşları arası
1.Enis Alçıcı Ares Spor Kulübü
Erkekler, 100m Sırtüstü 19 yaş ve büyükler
1.Barış Cambulat Fast Frogs Spor Kulübü
Kızlar, 100m Sırtüstü 13 yaş
1.Gülsen Balcı Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Su Baykal Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
3.Kiara Beyhan Solak Bluefin Yüzme Kulübü
Kızlar, 100m Sırtüstü 14 yaş
1.Erin Ada Dündar Fast Frogs Spor Kulübü
2.Kayla Efetürk Levent Spor Yüzme Kulübü
3.Ceylin Bayraktar Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kızlar, 100m Sırtüstü 15 – 16 yaşları arası
1.Aydın Tunç L. Gençlerliği SK
2.Havva Güçver Güçver Su Sporları Kulübü
3.Ravza Damla Şahin Karabetça Spor Kulübü
Kadınlar, 100m Sırtüstü 17 – 18 yaşları arası
1.Emine Sevil Demirkıran Ares Spor Kulübü
Kadınlar, 100m Sırtüstü 19 yaş ve büyükler
1.Asya Gün Bluefin Yüzme Kulübü
2.Lara Gün Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 200m Kurbağalama 13 yaş
1.Barkan Cem Aykut Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Erkekler, 200m Kurbağalama 14 yaş
1.Doruk Kardeş Bluefin Yüzme Kulübü
2.Bartu Şadın Karabetça Spor Kulübü
Erkekler, 200m Kurbağalama 15 – 16 yaşları arası
1.Meylis Ahmedov Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Ömer Cem Hacıoğulları Ares Spor Kulübü
3.Ahmet Otkay Güçver Su Sporları Kulübü
Erkekler, 200m Kurbağalama 19 yaş ve büyükler
1.Buğra Buba Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Umut Bulut Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Kızlar, 200m Kurbağalama 13 yaş
1.Gökçe Aybike Selvi Marlin Spor Kulübü
2.Alara Karahoca Karabetça Spor Kulübü
3.Ayten Kofalı Ares Spor Kulübü
Kızlar, 200m Kurbağalama 14 yaş
1.Alara Özden Fast Frogs Spor Kulübü
2.Işıl Mutalip Bluefin Yüzme Kulübü
3.Zeynep Çaparoğlu Karabetça Spor Kulübü
Kızlar, 200m Kurbağalama 15 – 16 yaşları arası
1.Kardelen Demirkıran Ares Spor Kulübü
2.Defne Ömerağa Karabetça Spor Kulübü
3.İlayda Teker Ares Spor Kulübü
Kadınlar, 200m Kurbağalama 19 yaş ve büyükler
1.Nermin Ulaç Fast Frogs Spor Kulübü
2.Ece Tanlı Marlin Spor Kulübü
3.Özde Özejder Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 100m Kelebek 13 yaş
1.Deniz Bender Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 100m Kelebek 14 yaş
1.Mehmet Akay Ulualp Levent Spor Yüzme Kulübü
Erkekler, 100m Kelebek 15 – 16 yaşları arası
1.Aral Erönde Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 100m Kelebek 19 yaş ve büyükler
1.Yusufcan Şensoy Ares Spor Kulübü
Kızlar, 100m Kelebek 13 yaş
1.Gülsen Esendal Bluefin Yüzme Kulübü
Kızlar, 100m Kelebek 14 yaş
1.Talya Mear Levent Spor Yüzme Kulübü
2.Eylül Aypar Güçver Su Sporları Kulübü
Kızlar, 100m Kelebek 15 – 16 yaşları arası
1.Lidya Karakuş Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kadınlar, 100m Kelebek 17 – 18 yaşları arası
1.Beren Ayten Nazlı Ares Spor Kulübü
Erkekler, 50m Kurbağalama 13 yaş
1.Barkan Cem Aykut Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Hasan Sonder Ferdi
3.Arın Türsoy Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Erkekler, 50m Kurbağalama 14 yaş
1.Ediz Yeşilkuşak Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Mehmet Zenginses Fast Frogs Spor Kulübü
3.Can Yükselen L. Gençlerliği SK
Erkekler, 50m Kurbağalama 15 – 16 yaşları arası
1.Yaroslav Fahri Hovar Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Arda Cengizer Marlin Spor Kulübü
3.Meylis Ahmedov Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Erkekler, 50m Kurbağalama 17 – 18 yaşları arası
1.Ziya Kayıpoğlu Levent Spor Yüzme Kulübü
Erkekler, 50m Kurbağalama 19 yaş ve büyükler
1.Barış Cambulat Fast Frogs Spor Kulübü
2.Barış Mamalı Fast Frogs Spor Kulübü
Kızlar, 50m Kurbağalama 13 yaş
1.Jasmin Simavi Fast Frogs Spor Kulübü
2.Gökçe Aybike Selvi Marlin Spor Kulübü
3.Türkan Kule Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kızlar, 50m Kurbağalama 14 yaş
1.Eliz Yeşilkuşak Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Alara Özden Fast Frogs Spor Kulübü
3.Lila Kule Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kızlar, 50m Kurbağalama 15 – 16 yaşları arası
1.Elçim Yaman Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Defne Ömerağa Karabetça Spor Kulübü
3.Aydın Tunç L. Gençlerliği SK
Kadınlar, 50m Kurbağalama 19 yaş ve büyükler
1.Nermin Ulaç Fast Frogs Spor Kulübü
2.Ece Tanlı Marlin Spor Kulübü
3.Sıla Özençağ Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 200m Karışık 14 yaş
1.Bartu Şadın Karabetça Spor Kulübü
Erkekler, 200m Karışık 15 – 16 yaşları arası
1.Bartu Kaşif L. Gençlerliği SK
2.Ada Çağansoy Levent Spor Yüzme Kulübü
3.Sinan Esendal Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 200m Karışık 19 yaş ve büyükler
1.Doğukan Ulaç Fast Frogs Spor Kulübü
2.Umut Bulut Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
3.Ahmet Alasya Fast Frogs Spor Kulübü
Kızlar, 200m Karışık 13 yaş
1.Esin Kendir Bluefin Yüzme Kulübü
2.Gülsen Esendal Bluefin Yüzme Kulübü
Kızlar, 200m Karışık 14 yaş
1.Talya Mear Levent Spor Yüzme Kulübü
2.Erin Ada Dündar Fast Frogs Spor Kulübü
3.Zeynep Çaparoğlu Karabetça Spor Kulübü
Kadınlar, 200m Karışık 17 – 18 yaşları arası
1.Selen Sarıkaya Fast Frogs Spor Kulübü
2.Buse Kuyucu Marlin Spor Kulübü
Kadınlar, 200m Karışık 19 yaş ve büyükler
1.Fezile Işık Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 200m Serbest 13 yaş
1.Boran Bora Fast Frogs Spor Kulübü
2.Karan Nazlı Ares Spor Kulübü
3.Mehmet Ergün Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 200m Serbest 14 yaş
1.Hasan Karataç Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Şerif Horoz Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Erkekler, 200m Serbest 15 – 16 yaşları arası
1.Hüseyin Hasan Çakır Fast Frogs Spor Kulübü
2.Sarp İşçi Fast Frogs Spor Kulübü
3.Umut Mecit Yılmaz Ares Spor Kulübü
Erkekler, 200m Serbest 17 – 18 yaşları arası
1.Gökhan Karabetça Karabetça Spor Kulübü
2.Enis Alçıcı Ares Spor Kulübü
3.Ahmet Erden Ares Spor Kulübü
Erkekler, 200m Serbest 19 yaş ve büyükler
1.Doğukan Ulaç Fast Frogs Spor Kulübü
2.Yusufcan Şensoy Ares Spor Kulübü
3.Begench Gurbanov Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Kızlar, 200m Serbest 13 yaş
1.Deniz Şan Fast Frogs Spor Kulübü
2.Su Baykal Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
3.Idayla Adil Marlin Spor Kulübü
Kızlar, 200m Serbest 14 yaş
1.Eylül Aypar Güçver Su Sporları Kulübü
Kızlar, 200m Serbest 15 – 16 yaşları arası
1.Özgül Çetin Fast Frogs Spor Kulübü
2.İlayda Teker Ares Spor Kulübü
3.Nilay Vurana Bluefin Yüzme Kulübü
Kadınlar, 200m Serbest 17 – 18 yaşları arası
1.Emine Sevil Demirkıran Ares Spor Kulübü
Kadınlar, 200m Serbest 19 yaş ve büyükler
1.Sevim Yıkılmaz Fast Frogs Spor Kulübü
2.Yazgı Özdemir L. Gençlerliği SK
Kızlar, 400m Serbest 15 – 16 yaşları arası
1.Özgül Çetin Fast Frogs Spor Kulübü
2.İlayda Teker Ares Spor Kulübü
3.Kardelen Demirkıran Ares Spor Kulübü
Kadınlar, 400m Serbest 19 yaş ve büyükler
1.Sevim Yıkılmaz Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 400m Serbest 13 yaş
1.Boran Bora Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 400m Serbest 14 yaş
1.Hasan Karataç Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Erkekler, 400m Serbest 15 – 16 yaşları arası
1.Umut Mecit Yılmaz Ares Spor Kulübü
2.Ersoy Özgüvenel Güçver Su Sporları Kulübü
3.Tolgu Galip Özyolaç Ares Spor Kulübü
Erkekler, 400m Serbest 17 – 18 yaşları arası
1.Ahmet Erden Ares Spor Kulübü
Erkekler, 400m Serbest 19 yaş ve büyükler
1.Doğukan Ulaç Fast Frogs Spor Kulübü
2.Begench Gurbanov Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Kızlar, 50m Kelebek 13 yaş
1.Deniz Şan Fast Frogs Spor Kulübü
2.Idayla Adil Marlin Spor Kulübü
3.Gülsen Esendal Bluefin Yüzme Kulübü
Kızlar, 50m Kelebek 14 yaş
1.Talya Mear Levent Spor Yüzme Kulübü
2.Eylül Aypar Güçver Su Sporları Kulübü
3.Şimal Türköz Çiner Levent Spor Yüzme Kulübü
Kızlar, 50m Kelebek 15 – 16 yaşları arası
1.Lidya Karakuş Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kadınlar, 50m Kelebek 17 – 18 yaşları arası
1.Selen Sarıkaya Fast Frogs Spor Kulübü
2.Buse Bilgimer Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Kadınlar, 50m Kelebek 19 yaş ve büyükler
1.Fezile Işık Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 50m Kelebek 13 yaş
1.Deniz Bender Fast Frogs Spor Kulübü
2.Demir Kıralp Ferdi
Erkekler, 50m Kelebek 14 yaş
1.Mehmet Akay Ulualp Levent Spor Yüzme Kulübü
2.Bartu Şadın Karabetça Spor Kulübü
Erkekler, 50m Kelebek 15 – 16 yaşları arası
1.Hüseyin Hasan Çakır Fast Frogs Spor Kulübü
2.Sarp İşçi Fast Frogs Spor Kulübü
3.Arda Cengizer Marlin Spor Kulübü
Erkekler, 50m Kelebek 17 – 18 yaşları arası
1.Gökhan Karabetça Karabetça Spor Kulübü
Erkekler, 50m Kelebek 19 yaş ve büyükler
1.Yusufcan Şensoy Ares Spor Kulübü
2.Barış Cambulat Fast Frogs Spor Kulübü
3.Ahmet Alasya Fast Frogs Spor Kulübü
Kızlar, 100m Serbest 13 yaş
1.Gülsen Balcı Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Jasmin Simavi Fast Frogs Spor Kulübü
3.celine Düzen Bluefin Yüzme Kulübü
Kızlar, 100m Serbest 14 yaş
1.Meryem Kayıpoğlu Levent Spor Yüzme Kulübü
2.Lila Kule Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
3.Talya Mear Levent Spor Yüzme Kulübü
Kızlar, 100m Serbest 15 – 16 yaşları arası
1.Özgül Çetin Fast Frogs Spor Kulübü
2.Nilem Alibaş Bluefin Yüzme Kulübü
3.Aleyna Arap L. Gençlerliği SK
Kadınlar, 100m Serbest 17 – 18 yaşları arası
1.Buse Kuyucu Marlin Spor Kulübü
2.Selen Sarıkaya Fast Frogs Spor Kulübü
3.Emine Sevil Demirkıran Ares Spor Kulübü
Kadınlar, 100m Serbest 19 yaş ve büyükler
1.Nermin Ulaç Fast Frogs Spor Kulübü
2.Asya Gün Bluefin Yüzme Kulübü
3.Ece Tanlı Marlin Spor Kulübü
Erkekler, 100m Serbest 13 yaş
1.Atlas Katrancıoğlu Fast Frogs Spor Kulübü
2.Boran Bora Fast Frogs Spor Kulübü
3.Demir Kıralp Ferdi
Erkekler, 100m Serbest 14 yaş
1.Hasan Karataç Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Can Yükselen L. Gençlerliği SK
3.Mehmet Erden Ares Spor Kulübü
Erkekler, 100m Serbest 15 – 16 yaşları arası
1.Hüseyin Hasan Çakır Fast Frogs Spor Kulübü
2.Sarp İşçi Fast Frogs Spor Kulübü
3.Orbay Kanioğlu Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 100m Serbest 17 – 18 yaşları arası
1.Gökhan Karabetça Karabetça Spor Kulübü
2.Enis Alçıcı Ares Spor Kulübü
Erkekler, 100m Serbest 19 yaş ve büyükler
1.Yusufcan Şensoy Ares Spor Kulübü
2.Begench Gurbanov Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
3.Umut Bulut Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Kızlar, 200m Sırtüstü 13 yaş
1.Su Baykal Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Esin Kendir Bluefin Yüzme Kulübü
Kızlar, 200m Sırtüstü 14 yaş
1.Kayla Efetürk Levent Spor Yüzme Kulübü
2.Erin Ada Dündar Fast Frogs Spor Kulübü
3.Işıl Mutalip Bluefin Yüzme Kulübü
Kızlar, 200m Sırtüstü 15 – 16 yaşları arası
1.Nilay Vurana Bluefin Yüzme Kulübü
2.Defne Ömerağa Karabetça Spor Kulübü
3.Aydın Tunç L. Gençlerliği SK
Erkekler, 200m Sırtüstü 13 yaş
1.Mehmet Araz Özçevik Fast Frogs Spor Kulübü
2.Mehmet Ergün Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 200m Sırtüstü 14 yaş
1.Şerif Horoz Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Erkekler, 200m Sırtüstü 15 – 16 yaşları arası
1.Demir Kızılduman Bluefin Yüzme Kulübü
2.Teyfik Öztümen Ares Spor Kulübü
3.Sinan Esendal Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 200m Sırtüstü 17 – 18 yaşları arası
1.Ahmet Erden Ares Spor Kulübü
Erkekler, 200m Sırtüstü 19 yaş ve büyükler
1.Doğukan Ulaç Fast Frogs Spor Kulübü
2.Kürşat Yılmaz Güçver Su Sporları Kulübü
Kızlar, 100m Kurbağalama 13 yaş
1.Jasmin Simavi Fast Frogs Spor Kulübü
2.Gökçe Aybike Selvi Marlin Spor Kulübü
3.Türkan Kule Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kızlar, 100m Kurbağalama 14 yaş
1.Eliz Yeşilkuşak Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Alara Özden Fast Frogs Spor Kulübü
3.Meryem Kayıpoğlu Levent Spor Yüzme Kulübü
Kızlar, 100m Kurbağalama 15 – 16 yaşları arası
1.Elçim Yaman Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Defne Ömerağa Karabetça Spor Kulübü
3.Aydın Tunç L. Gençlerliği SK
Kadınlar, 100m Kurbağalama 19 yaş ve büyükler
1.Nermin Ulaç Fast Frogs Spor Kulübü
2.Ece Tanlı Marlin Spor Kulübü
3.Özde Özejder Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 100m Kurbağalama 13 yaş
1.Barkan Cem Aykut Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Hasan Sonder Ferdi
3.Ahmet Ömerağa Karabetça Spor Kulübü
Erkekler, 100m Kurbağalama 14 yaş
1.Ediz Yeşilkuşak Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Doruk Kardeş Bluefin Yüzme Kulübü
3.Bartu Şadın Karabetça Spor Kulübü
Erkekler, 100m Kurbağalama 15 – 16 yaşları arası
1.Yaroslav Fahri Hovar Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Meylis Ahmedov Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
3.Cevdet Minalay Bluefin Yüzme Kulübü
Erkekler, 100m Kurbağalama 17 – 18 yaşları arası
1.Mert Türsoy Fast Frogs Spor Kulübü
2.Ziya Kayıpoğlu Levent Spor Yüzme Kulübü
Erkekler, 100m Kurbağalama 19 yaş ve büyükler
1.Kemal Elektrikçi Ares Spor Kulübü
2.Umut Bulut Uluslararası Kıbrıs Üniversitesi
Kızlar, 50m Sırtüstü 13 yaş
1.Gülsen Balcı Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Su Baykal Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
3.Esin Kendir Bluefin Yüzme Kulübü
Kızlar, 50m Sırtüstü 14 yaş
1.Eliz Yeşilkuşak Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Alara Özden Fast Frogs Spor Kulübü
3.Selda Aydoğdu Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kızlar, 50m Sırtüstü 15 – 16 yaşları arası
1.Lidya Karakuş Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Nilay Vurana Bluefin Yüzme Kulübü
3.Elçim Yaman Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
Kadınlar, 50m Sırtüstü 17 – 18 yaşları arası
1.Buse Kuyucu Marlin Spor Kulübü
2.Emine Sevil Demirkıran Ares Spor Kulübü
3.Sanem Kutlu Bluefin Yüzme Kulübü
Kadınlar, 50m Sırtüstü 19 yaş ve büyükler
1.Asya Gün Bluefin Yüzme Kulübü
2.Lara Gün Bluefin Yüzme Kulübü
3.Fezile Işık Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 50m Sırtüstü 13 yaş
1.Mehmet Araz Özçevik Fast Frogs Spor Kulübü
2.Atlas Katrancıoğlu Fast Frogs Spor Kulübü
3.Hasan Sonder Ferdi
Erkekler, 50m Sırtüstü 14 yaş
1.Semih Türköz Çiner Levent Spor Yüzme Kulübü
2.Ediz Yeşilkuşak Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
3.Kaan Ali Levent Spor Yüzme Kulübü
Erkekler, 50m Sırtüstü 15 – 16 yaşları arası
1.Yaroslav Fahri Hovar Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Teyfik Öztümen Ares Spor Kulübü
3.Ayer Alçıcı Ares Spor Kulübü
Erkekler, 50m Sırtüstü 17 – 18 yaşları arası
1.Enis Alçıcı Ares Spor Kulübü
2.Ziya Kayıpoğlu Levent Spor Yüzme Kulübü
Erkekler, 50m Sırtüstü 19 yaş ve büyükler
1.Buğra Buba Yakın Doğu Üniversitesi Yüzme Kulübü
2.Barış Cambulat Fast Frogs Spor Kulübü
- Kızlar, 200m Kelebek 13 yaş
1.Gülsen Esendal Bluefin Yüzme Kulübü
2.Almira Akacan Karabetça Spor Kulübü
Erkekler, 200m Kelebek 13 yaş
1.Deniz Bender Fast Frogs Spor Kulübü
Erkekler, 200m Kelebek 15 – 16 yaşları arası
1.Arda Cengizer Marlin Spor Kulübü
2.Aral Erönde Bluefin Yüzme Kulübü