KıbrısManşet

Döviz borcundan dolayı arabasına el kondu

Hürdeniz Restoran Sahibi Kayhan Hürdeniz, geçmişte sterlin olarak aldığı araba borcunu ödeyememesi nedeniyle arabasına el konulduğunu açıkladı.

Hürdeniz Restoran Sahibi Kayhan Hürdeniz, geçmişte sterlin olarak aldığı araba borcunu ödeyememesi nedeniyle arabasına el konulduğunu açıkladı.

Hürdeniz Restoran Sahibi Kayhan Hürdeniz, zamanında paund olarak aldığı borcu ödeyememesi nedeniyle bugün şahsına ait arabasına el konulduğunu açıkladı.

Kayhan Hürdeniz’in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şöyle:

“2012 yılında 43 milyar ile iş hayatına , Restaurant sektörüne ilk adımımı attım , o gün o parayı hava parası olarak ilk açtığım HÜRDENİZ in eski sahibine ödedim.

Aldığımda orası faal bir Restaurant olması nedeniyle ufak tefek yatırımlarla ailemin yardımı ile HÜRDENİZ’i açdım.

Güzel başladık , sonra hatalarmız oldu düzelttik , yanlışlarmız oldu çok çabaladım düzelttim, kısa sürede rağbet gören bir mekan oldu , sadece müşteriler tarafından değil ‼️ bankalar kıçımızdan kaçmaz oldu, post takalım Kayhan bey Çek verelim Kayhan bey eksi hesabı verelim Kayhan bey gibi gibi, 2012 den 2019’a 1 HÜRDENİZ Restaurantı 5 HÜRDENİZ’e çıkardım savaştım, kazanırken hep yatırım yaptım, gezdim yedim indim güzel bir hayat yaşadım yaşattım aileme.

Bu süreçde tabiki borçlandık evimizi arabamızı elimizde ne varsa ipotek verdik bizi çok seven bankalara, sonra pandemi geldi 2 yıl doğuru dürüst iş yapmadık, açdık, kapadık , bazen saat 7’ye kadar açdık bazen sadece paket yapdık.

Bu süreçde yanımda 43 personelim vardı bir kişi işden çıkarmadım yemeklerini harçlıklarını eksiltmedim. Şimdi ki geldiğimiz durum geriye dönük borçlarımızı ( banka , o döneme ait yazdığımız çekler , yatırım yaptığımız borçları) ödemeye çalışırken, zamanında paund olarak aldığım borç yüzünden bugün arabam elimden alındı, alınsın mutlu olan olsun … ama bu süreç ne olacak yarın evimiz diğer gün hayatımız sırada… bu güne kadar hiç bir kimseden destek görmedim kimse yüzümüze bakmadı bir guruş destek almadık devlet denilen yerden . Ama yine de pes yok savaşmaya mücadeleye devam. Efsaneler ölmez .”

(S.A)

Diğer Haberler