KıbrısManşet

Elektrik akımına kapılan Faruk Ölmez’in durumu ağır

Güneşköy'de faaliyet gösteren narenciye paketleme fabrikasında gerçekleşen kaza ile ilgili olarak tutuklanan zanlı İzzet Kaya mahkeme huzuruna çıkarıldı.

(Kamalı Haber)

Güneşköy’de faaliyet gösteren narenciye paketleme fabrikasında gerçekleşen kaza ile ilgili olarak tutuklanan zanlı İzzet Kaya mahkeme huzuruna çıkarıldı.

Mahkemede mesele ile ilgili olarak şahadet veren Güzelyurt adli şubede görevli polis çavuşu Kader Çamlıbelli olayla ilgili bulguları aktardı.

Çamlıbelli zanlı İzzet Kaya’nın 15 Mart 2023 tarihinde, saat 13.50 sıralarında Güneşköy’de faaliyet gösteren narenciye paketleme fabrikasında, fabrikaya ait forkliftin asansör kısmına çıkan arkadaşı Faruk Ölmez’i, şaka yapmak amacıyla asansör ile kaldırıp fabrika avlusu içerisinde dolaştırdığı bir esnada Faruk Ölmez’in konu fabrika avlusu içerisinden geçmekte olan elektrik tellerine temas etmesi sonucu elektrik akımına kapılarak ağır şekilde yaralanmasına sebep olduğunu söyledi.

Faruk Ölmez’in hayati tehlikesi devam ediyor

Polis, yaralanan Faruk Ölmez’in kaldırıldığı Lefkoşa Dr. Burhan Nalbantoğlu Hastanesinde yapılan müdahalenin ardından yoğun bakım servisinde müşahede altına alındığını ve hayati tehlikesinin devam ettiğini mahkemeye aktardı. Polis mesele ile ilgili olarak yürütülen soruşturmanın devam ettiğini ve incelenmesi gereken kamera görüntüleri olduğunu ayrıca alınan ifadelerin teyit ve tekzip edilmesi gerektiğini belirterek zanlının ilk etapta 3 gün poliste tutuklu kalmasını talep etti.

Huzurunda verilen şahadeti değerlendiren Yargıç Gülay Süleymanoğlu Uğur zanlının soruşturma maksaltı 3 gün poliste tutuklu kalmasına emir verdi.

Diğer Haberler