KıbrısManşet

Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın resmi açılış töreni, 28 Şubat 2020 Cuma günü

Girnelilere daha çağdaş bir hizmet sunmak amacıyla tasarlanan, ülkenin en modern kamu binası durumundaki Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası’nın resmi açılış töreni, 28 Şubat 2020 Cuma günü gerçekleştiriliyor.

Ocak ayında faaliyete başlayan ve hem yeni hizmet anlayışı hem de mimarisiyle büyük beğeni toplayan Girne Belediyesi Yeni Hizmet Binası açılış törenine, Türkiye ve KKTC’den yetkililer yanında tüm halk davet edildi.

Girne Belediyesi’nin çağdaş çizgide modern bir mimariyle tasarlanan ve belediyenin öz kaynaklarıyla yapılan Girne Belediyesi yeni hizmet binasının açılış töreni 28 Şubat 2020 Cuma günü saat 14:00’de gerçekleştiriliyor.

Girne Belediyesi’nden yapılan açıklamada, açılışa, KKTC’den devlet yetkilileri yanında Antalya Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, İzmir Karşıyaka Belediye Başkanı Cemil Tugay, Mengen Belediye Başkanı Turhan Bulut, Marmara Boğazlar Belediyeler Birliği, Türk Dünyası Belediyeler Birliği’nden yetkiler de katılıyor.

Girne Belediye Başkanı Nidai Güngördü, “Önümüzdeki yarım asırlık sürece rahatlıkla hizmet verecek şekilde öz kaynaklarımızla Girnemize kazandırdığımız bu eseri tamamlayıp hizmete koymanın gururunu yaşıyoruz. Tüm halkımızı, bu gururumuzu ve mutluluğumuzu paylaşmaya ve bu tarihi güne bekliyoruz” dedi.

Güngördü: Ülkemize hayırlı olsun

Girne Belediye Başkanı Güngördü, Belediyenin 29 Milyon TL tamamen kendi kaynaklarından harcayarak kente kazandırdığı 8 bin metrekarelik çevre dostu yeni hizmet binasının kentin önümüzdeki yarım asırlık sürecine çağdaş koşullarda hizmet edebilecek şekilde tasarlandığını belirterek, emeği geçen tüm personeline ve herkese teşekkür etti.
Güngördü, yeni binayla birlikte yeni bir organizasyonla çözüm odaklı hizmet anlayışıyla çalışmaya başlayan yeni hizmet binasının açılışı ve tanıtım töreni için kendisinin, tüm meclis üyeleriyle birlikte belediye personelinin büyük heyecan duyduğunu söyledi. Güngördü, “Biz gururluyuz ve heyecanlıyız. Ancak, bu bina tüm kentin binası, bu bina aydınlık geleceğimiz çocuklarımızın binası, bu gurura ve bu heyecana ortak olacak tüm halkımızı Cuma günü gerçekleştireceğimiz açılış törenimize bekliyoruz” dedi.

 

Diğer Haberler

Başa dön tuşu