KıbrısKültür SanatManşetToplum

İskele’de çocuklar geçidi

Bu yıl 104. yıldönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İskele ’de büyük bir coşku ile kutlandı.

Bu yıl 104. yıldönümünü kutladığımız 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, İskele ’de büyük bir coşku ile kutlandı.

Atatürk Anıtı’nda başlayan tören, Cumhuriyet Stadyumu’nda devam etti. Törenlere; Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Hüseyin Çavuş, İskele Kaymakam Muavini Necmi Karakılıç, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu, KTBK adına Hava Savunma Binbaşı Emre Sümer, GKK adına Piyade Binbaşı Can Beyazoğlu, İskele Polis Müdürü Gökay Karagil, İskele Belediyesi Meclis Üyesi Ahmet Orun, Sivil Savunma Teşkilatı Başkanlığı, siyasi parti temsilcileri, okullar, kurum kuruluş ve derneklerle birlikte çok sayıda öğrenci ve aileleri katıldı.

İLK TÖREN ATATÜRK ANITI’NDA

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtı’nda başladı ve Cumhuriyet Stadyumu’nda devam etti. Protokol sırasına göre Atatürk Anıtı’na çelenklerin konulmasıyla başlayan Atatürk Anıtı önündeki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesi ile son buldu.

İSKELE CUMHURİYET STADYUMU ÇOCUKLARLA CIVIL CIVILDI

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün 23 Nisan 1921’de dünya çocuklarına armağan ettiği Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 103. yıldönümü kutlamalarının ikinci bölümü İskele Cumhuriyet Stadyumu’nda yapıldı. İskele Kaymakam Muavini Necmi Kılıç, İskele Belediye Başkanı Hasan Sadıkoğlu ile Şehit İlker Karter İlkokulu Müdürü Neriman Vamık ve Dr. Suat Günsel Devlet İlkokulu İskele Okul Müdürü Cenk Vamık’ın tören teftişi ve çocukların bayramını kutlamasıyla başlayan Cumhuriyet Stadyumu’ndaki ikinci tören de, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve şehitlerin anısına bir dakikalık saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı eşliğinde bayrakların göndere çekilmesiyle devam etti.

AİLELER CUMHURİYET STADYUMU’NA AKIN ETTİ

Şehit İlker Karter İlkokulu Müdürü Neriman Vamık’ın açılış konuşmasını yaptığı İskele Cumhuriyet Stadyumu’ndaki törende Türk Çocuğunun Andı isimli şiirin okumasıyla devam etti. Resmi geçidin ardından ise tören; şiirlerin okunması ve dans gösterilerinin yapılmasıyla son buldu. Törenlere çocukların aileleri de yoğun ilgi gösterdi.

Diğer Haberler