GenelManşetSpor

Mağusa Türk Gücü, şampiyonluğunu ilan etti

Mağusa Türk Gücü, 2021-2022 Futbol Sezonu AKSA Süper Lig’inde bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti.

Mağusa Türk Gücü, 2021-2022 Futbol Sezonu AKSA Süper Lig’inde bitime 3 hafta kala şampiyonluğunu ilan etti. Sarı Yeşilliler tarihinde ilk kez 3 sezon üst üste şampiyonluğa ulaşırken toplamda ise 11. şampiyonluğu elde etmiş oldu.

 

TOPLAMDA 11., TARİHTE İLK KEZ ÜST ÜSTE 3. ŞAMPİYONLUK

AKSA Süper Lig’in 27. haftasında deplasmanda karşılaştığı Gönyeli’yi 2-1 mağlup eden Mağusa Türk Gücü 62 puana ulaşarak, ligin bitimine 3 hafta kala 2021-2022 sezonu şampiyonluğunu ilan etti. MTG, bu şampiyonlukla birlikte lig tarihindeki 11. şampiyonluğuna ulaşırken Sarı Yeşilliler, tarihinde ilk kez 3 sezon üst üste şampiyonluk sevinci de yaşadı. Ülkemiz futbolunda Süper Lig’de her 4 şampiyonluğa 1 yıldız verilirken 11 şampiyonlukla iki yıldızı bulunan Mağusa Türk Gücü, önümüzdeki sezonlarda bir şampiyonluk daha alması durumunda armasına 3. yıldızını takacak. Öte yandan teknik direktör Ali Oraloğlu, MTG’nin son 6 sezonda elde ettiği 4 şampiyonlukta yer alarak önemli bir başarıya imza attı.

 

BOZKURT: “ŞAMPİYONLUĞUMUZ CAMİAMIZA HAYIRLI OLSUN”

MTG Başkanı Koral Bozkurt şampiyonluk sonrasında yaptığı açıklamada şu ifaedleri kullandı; “MTG tarihinde ilk kez 3 kez üst üste gelen şampiyonluğumuz camiamıza hayırlı olsun. Mağusa Türk Gücü boynumdaki şeref madalyasıdır, gururdur, ortak bir inancın, atalarımızın mirası, gelecekte çocuklarımıza bırakacağımız miras ve birlikte başarmanın hazzıdır. Şanlı mazisi başarılarla dolu camiamız, tarihi yeniden yazıyor. Yönetim ve teknik kadro ve futbolcu kardeşlerimizin istikrarı ile şampiyonluklarımıza bir yenisini daha ekledik. Kenetlendik, çalıştık, başardık. Kıbrıs Türk Futbol tarihi yazılırken, bu başarı altın bir sayfayı hak ediyor. Yönetim Kurulu, Teknik heyet ,futbolcu kardeşlerim ve tüm kulüp emekçilerimle gurur duyuyorum. Mağusa Türk Gücü camiasına yeni şampiyonluğumuz hayırlı olsun.”

ORALOĞLU: “EMEKLERİMİZİN KARŞILIĞINI ALDIK”

Mağusa Türk Gücü Teknik Direktörü Ali Oraloğlu ise, şampiyonluk sonrasında yaptığı açıklamada; “Oyuncularım sezon başından beridir müthiş bir mücadele ortaya koyarak bu şampiyonluğu sonuna kadar hak etti. Şampiyonluğumuz camiamıza hayırlı olsun. Yaşadığımız sevinç ve mutluluk, bugüne kadar vermiş olduğumuz emeklerin karşılığıdır. Çok zorluk çektik, hiç kolay olmadı o nedenle bu şampiyonluğu bizi hiç bir zaman yalnız bırakmayan taraftarımıza ve camiamıza armağan ediyorum. Şmapiynoluk için başkanımız, yöneticilerimiz, teknik ekibimiz, futbolcularımız çok büyük emekler verdik ve şimdi bunun sevincini yaşayacağız.”

 

Diğer Haberler