KıbrısManşetSiyaset

Şahiner: KIB-TEK’in size benzemesine asla izin vermeyeceğiz

CTP Milletvekili Salahi Şahiner, enerji üretiminde kullanılmak üzere dün Türkiye'den ihalesiz şekilde adaya getirilen akaryakıta tepki göstererek, "KIB-TEK’i sizin aynanız gibi olmasına ve size benzemesine asla izin vermeyeceğiz” dedi

Cumhuriyetçi Türk Partisi (CTP) Milletvekili Salahi Şahiner, enerji üretimi için dün Türkiye’den ihalesiz akaryakıt alımı yapılmasına sosyal medya üzerinden bir açıklama yaparak, tepki gösterdi.

CTP’li vekil Şahiner, “İstediği şirket ihaleyi kazanamayınca, ihaleleri iptal eden, şaibeli bir şekilde  ihalesiz  doğrudan alımın önünü  açan ve ısrarla ‘ben yaparım olur’ zihniyeti ile hareket ederek görevini ihmal eden ve kötüye kullanan bir bakan ve yönetim kurulu…” ifadelerini kullandı.

“BU NASIL BİR PİŞKİNLİKTİR?”

Şahiner, “Harami gibi kurumun üzerine çökerek, organize bir şekilde KIB-TEK’i  yakıt dilenen rezil ve aciz bir duruma soktuğunuz yetmezmiş gibi bir de bunu zeki bir ekiple kazanılmış bir başarıymış gibi gösteriyorsunuz. Bu nasıl bir pişkinliktir, yüzsüzlüktür, aymazlıktır?” diye sordu.

“ÜLKEYE KALİTESİNİN NE OLDUĞU BELLİ OLMAYAN AKARYAKIT SOKTUNUZ”

“Enerji üretimi için ülkeye tam da hedeflediğini gibi; ihalesiz ve şaibeli, kalitesinin ne olduğu belli olmayan akaryakıt soktunuz” diyen Şahiner, “Hem de hiç olmayacak şekilde, katran tankerlerin içinde taşıyarak” dedi.

“NUMUNE SONUÇLARI ÇIKMADAN BU YAKITLARI KIB-TEK DEPOLARINA BOŞALTMAK YASA DIŞIDIR”

Salahi Şahiner, açıklamasının devamında ise şunlara dikkat çekti:

“Bu halkın gerçekleri bilmesi gerekiyor. Bu yakıt nereden geliyor? Numuneleri analiz edildi mi? Kalitesi nedir? Ayrı ayrı 40 tankın numune ölçümlerinin sonuçları ne kadar gerçekçi sonuçlar verecek? Katran taşıyan tankerlerinin içerisinde getirilmesi uygun mu?

Bakanlar kurulu kararına göre şartnamedeki limit değerlerine uygunluğu halinde alınmasına izin verilmişti. Numune sonuçları çıkmadan bu yakıtları KIB-TEK depolarına boşaltmak yasa dışıdır.

Belki de bu gelen yakıt, insanlarımızı zehirleyecek, elektirik üreten, bu halkın kuruş kuruş ödediği jeneratörlerimizi devre dışı bırakacak.

BÜTÜN BU REZİLLİK İHALENİN İSTEDİKLERİ ADRESE TESLİM EDİLEMEMESİNDEN KAYNAKLANIYOR

Bütün bu yaşanılan rezillikler ilgili bakanın ve yönetim kurulunun istediği şirket ihaleyi kazanamamasından, ihalenin istedikleri adrese teslim edilememesinden kaynaklanıyor.

Ama sayın bakan gaflet içinde sanki kurumda bu krize kendi sebep olmamış gibi, pişkin pişkin “siz konuşun biz yapacağız” demeye devam ediyor; krizi en iyi ben çözdüm pozu vererek kahramanlık salvoları atıyor; bu gerçekleri yüzüne vuranlara hakaretler yağdırıp laf dalaşı yapıyor.

KURUMUN SİZİN AYNANIZ GİBİ OLMASINA VE SİZE BENZEMESİNE ASLA İZİN VERMEYECEĞİZ

Marifet, bu günlerde onlarca sorunla uğraşmak zorunda kalan Türkiye Cumhuriyeti’nin omuzlarına ekstra yük bindirip şükranla akaryakıt getirdim diye övünmek değil, görev yetki ve sorumluluklarınızı yerine getirmektir. Yarattığınız krizlere çare üretemediğiniz her koşulda Türkiye’den yardım istemek çözüm değil sadece günü kurtarmaktır. Kurumu içerisine düşürdüğünüz bu acizlik Kıbrıs Türk halkı adına bir utançtır. Başarısızlıklarınıza uyduracağınız bir kılıfınız bile kalmadı. Kurumun sizin aynanız gibi olmasına ve size benzemesine asla izin vermeyeceğiz”.

Diğer Haberler