GenelKıbrısManşetSiyaset

Tufan Erhürman’dan hükümete: “Yıkılır vallahi bu Meclis’in tavanı başınıza”

CTP Genel Başkanı Tufan Erhürman, Meclis’te yaptığı konuşmada hükümete yönelik çok sert ifadeler kullandı. Hükümet için “yaratık” ifadesini kullanan Erhürman, “allem kallem ettiler yahu memleketi” dedi.

Ercan işletmecisi T&T şirketiyle ilgili olarak tahkim kurulu kararı çıkarılamayacağını belirten Erhürman, hükümete “Allah sizi şaşırtmasın, sizi uyarıyorum Meclis’e tahkim kurulu kararı getirmeye kalkmayın, yıkılır vallahi bu tavan başınıza” diye seslendi.

Erhürman’ın konuşmasının ilgili bölümü şöyle:

“Yahu böyle bir anlayış, böyle bir zihniyet bu ülkeyi yönettiğini iddia ediyor. Daha ne anlatayım yahu ben size? Hükümet denilen yaratığın istifa etmesi için daha kaç tane ne olması lazım? Allem kallem ettiler yahu memleketi. Bunu da bir uyarı olarak dile getiriyorum. Bu T&T ile Ek 5 numaralı sözleme imzalanmıştı. Allah sizi şaşırtmasın. Ben ve arkadaşlarım bu kürsüden konuşarak dedik ki bu sözleşmede hakem heyeti olarak belirlenen heyetin süresi dolmuştur. Buradan artık uyuşmazlık çözme kararı çıkması mümkün değildir.

Uyuşmazlık varsa gidilecek yer KKTC mahkemesidir. Ve bu kürsüden bu ülkenin Ulaştırma Bakanı çıktı, ‘sizinle aynı görüşteyim, bu süreler dolmuştur, tahkim heyeti kararı falan çıkmayacaktır’ dedi. Allah sizi şaşırtmasın da bu memleketin üstüne mali yük getirecek tırnak içinde bir tahkim heyeti kararı bu Meclis’e getirmeye kalkmayın. Yıkılır vallahi bu tavan başınıza. Yıkılır. Çünkü bu kadar pespayelik, bu kadar kendinden geçmişlik olmaz. Uyarıdır. Şu anda kimseye pespaye demiş değilim. Yapılırsa pespayelik olacağını söyledim. Uyarıyorum. Lafım Erhan Arıklı’ya değildir, hükümetedir.”

Diğer Haberler